Pirmas puslapis    Ra??ykie mums Patikimumas, išskirtinis dėmesys klientui, kokybiškos draudimo paslaugos ir profesionalumas.
    Titulinis
    Apie mus
      Gyvybės draudimai
      Negyvybės draudimai
    Klausiate-Atsakome
    Atmintinės
    Partneriai
    Klientai
    Nuorodos
    Kontaktai
    Karjera
UADBB "SANDĖJAS"
Klaipėdos g. 19 LT-5300, Panevėžys
mob. telefonas (8 650) 92444
Faks. 8-45 586161
El. paštas: info@sandejas.lt
Klausiate-Atsakome
2009-02-24
Jūs klausiate

Į klausimą atsako
UADBB Sandėjas draudimo brokerė

Artėjant pavasariui, planuojame su šeima pakeliauti savo automobiliu po Europą. Ką reikėtų daryti, jei svetimoje šalyje patirtume eismo įvykį?


Tatjana Pavlova
info@sandejas.lt
tel. 8 671 78820

            Skirtingose šalyse – skirtinga ir tvarka, kaip reikėtų elgtis patekus į autoavariją. Tačiau yra pagrindiniai dalykai, kuriuos turi žinoti kiekvienas vairuotojas. Pirmiausia, jei įvyko tokia nelaimė užsienio valstybėse, apie eismo įvykį nieko nelaukdami praneškite policijai. Praktiškai daugelio valstybių įstatymuose yra numatyta tai, kad policijos pareigūnai privalo atvykti į autoavarijos vietą, jei jame yra žuvusių ar sužeistų asmenų arba nors vienas iš eismo dalyvių yra užsienietis. Primenu, kad policijos pareigūnams turite pateikti: vairuotojo pažymėjimą, transporto priemonės registracijos dokumentą, transporto priemonės civilinės atsakomybės draudimo liudijimą arba Žaliąją kortą. Jei atsitiko, kad policija nebuvo kviečiama (arba tiesiog pagal šalies įstatymus neprivalu jai atvykti į eismo įvykio vietą), į policiją reiktų nuvykti pačiam, ten išdėstant visas autoavarijos aplinkybes. Antra, labai svarbu – nepamirškite užsirašyti šių duomenų: kito automobilio, kuris dalyvavo eismo įvykyje, valstybinį numerį bei šalies, kurioje šis numeris išduotas, kodą, transporto priemonės vairuotojo ir transporto priemonės savininko vardą, pavardę bei adresą, draudimo bendrovės, kuri apdraudė kito vairuotojo civilinę atsakomybę, pavadinimą ir adresą bei draudimo liudijimo seriją ir numerį. Paprasčiausia, kai vairuotojai pateikia civilinės atsakomybės privalomojo draudimo poliso arba žalios kortos kopiją (ji visada būna prisegta prie išduodamo poliso), kuri yra skirta nukentėjusiam autoavarijoje asmeniui, ir atvirkščiai, jei jūs kaltas dėl autoįvykio, pats kitiems eismo įvykio dalyviams parodykite savo Žaliąją kortą ir pateikite kitus reikiamus duomenis apie save ir savo transporto priemonę, arba, kaip minėjau, atiduokite Žaliosios kortos kopiją kitam eismo įvykio dalyviui arba nukentėjusiajam. Na ir trečias svarbus dalykas – pasistenkite kuo daugiau išsiaiškinti apie avarijos liudytojus; jei yra galimybė nufotografuokite įvykio vietą ir nubraižykite schemą.
          Jeigu gerai nemokate kalbos arba jums nesuprantamas kokio dokumento turinys, jokiu būdu jo nepasirašykite ir reikalaukite vertėjo. Neprisiimkite atsakomybės už įvykį, kai nėra akivaizdu, kas kaltas dėl įvykusios eismo nelaimės. O jei atsitinka taip, kad esate verčiami pasirašyti, parašykit: „Pasirašau, bet nesuprantu“ arba „Pasirašau, bet nesutinku“ jeigu manote, kad dokumentuose informacija Jūsų atžvilgiu yra surašyta neteisingai. O vėliau, nuvykęs į policiją, išdėstykite eismo nelaimės aplinkybes. 
          Po to, kai policija užregistravo eismo įvykį, apie autoavariją turite pranešti kaltininko civilinę atsakomybę apdraudusiam draudikui (jeigu toks yra valstybėje, kurioje įvyko autoavarija) arba jo biurui, esančiam toje valstybėje (adresas bei telefono numeris pažymėti Žaliosios kortos antroje pusėje). Visi klausimai, susiję su žalos atlyginimu, sprendžiami pagal tos šalies, kurioje patekote į autoavariją, teisės aktus. Dar kartą primenu, kad Jums padarytą žalą turi atlyginti kaltininko civilinę atsakomybę apdraudusi draudimo kompanija. Jei šalyje, kurioje jūs nukentėjote, nėra kaltininko civilinę atsakomybę apdraudusios draudimo įmonės, rekomenduojama skambinti į tos šalies Nacionalinį draudikų biurą, kurio pavadinimas, adresas bei telefonas nurodyti jūsų turimos Žaliosios kortos kitoje pusėje. Minėtas biuras nurodys kaltininko civilinę atsakomybę apdraudusios draudimo bendrovės atstovą toje šalyje, arba pats imsis administruoti jūsų patirtą žalą.
          Jeigu jums nepavyko (dėl kalbos nemokėjimo ar kitų aplinkybių) sužinoti atsakingo dėl eismo įvykio draudiko pavadinimą, visada galite kreiptis pagalbos į LR draudikų biurą. Pateikus biurui kaltininko transporto priemonės valstybinį numerį bei valstybės, kurioje įvyko eismo įvykis pavadinimą, bus galima nustatyti atsakingą draudiką.
          Tad dar pasikartoju. Patyrus autoįvykį: įsitikinkite, kad suprantate informaciją, ant kurios jūs pasirašote, neišvykite iš šalies, kol neišsiaiškinote žalos atlyginimo tvarkos toje valstybėje (nes kai kuriose šalyse žala atlyginama tik tuo atveju, jeigu draudimo įmonės arba nacionalinio draudikų biuro atstovas apžiūrėjo Jūsų sugadintą transporto priemonę), išsaugokite visus dokumentus, kvitus, sąskaitas, gautas remontuojant jūsų turtui padarytą žalą ar transportuojant transporto priemonę iš įvykio vietos. Kad žalos atlyginimas vyktų sklandžiai, reikėtų paisyti vienos bendros taisyklės – laikytis jūsų žalą administruojančio draudimo įmonės ar Nacionalinio draudikų biuro nurodymų ir pateikti žalos padarymą įrodančius dokumentus.

Komentarai
Vardas*
E-mail 
Komentaras* 
Įveskyte tikrinimo kodą:
UYPCS
 Grįžti atgal
Vardas: 
Slaptažodis: 
Registracija
  INFORMACIJA KLIENTUI
  Praneškite apie įvykį
  Užduokite klausimą
  Prašymas draudimui