Pirmas puslapis    Ra??ykie mums Patikimumas, išskirtinis dėmesys klientui, kokybiškos draudimo paslaugos ir profesionalumas.
    Titulinis
    Apie mus
      Gyvybės draudimai
      Negyvybės draudimai
    Klausiate-Atsakome
    Atmintinės
    Partneriai
    Klientai
    Nuorodos
    Kontaktai
    Karjera
UADBB "SANDĖJAS"
Klaipėdos g. 19 LT-5300, Panevėžys
mob. telefonas (8 650) 92444
Faks. 8-45 586161
El. paštas: info@sandejas.lt
Klausiate-Atsakome
2007-04-02
Jūs klausiate

Į klausimą atsako
UADBB Sandėjas Direktorius

Man 26 metai, vairavimo stažas 7 metai. Jei performinsiu automobilį tėčio vardu, kuriam 57 metai, tai už privalomąjį draudimą mokėsiu tik 148 Lt. Ar galios draudiminė apsauga autoįvykio, kurio kaltininkas būsiu aš, metu? Kaip bus su žalos išmokėjimu?


Jūratė Steponavičienė
info@sandejas.lt
tel. 8 650 92000

Jūs pilna teisę turite taip pasielgti, tačiau pagal LR ĮTPVCA privalomojo Draudimo įstatymą atsakingas už padarytą žalą yra transporto priemonę vairavęs asmuo. Jei apdraustos transporto priemonės valdytojas nevykdė ar netinkamai vykdė nustatytas pareigas ar padidino žalą dėl savo kaltės ( pavyzdžiui suteikė draudikui neteisingus transporto priemonės valdytojo duomenis), draudikas turi teisę reikalauti grąžinti išmokėtą sumą nukentėjusiajam ar jos dalį iš valdytojo. Draudiko reikalaujamos grąžinti sumos dydis nustatomas atsižvelgiant į nustatytų pareigų pažeidimą, priežastinį ryšį su eismo įvykiu, dėl pažeidimo ar pareigų nevykdymo atsiradusios žalos dydį, kitas reikšmingas aplinkybes ir į Vyriausybės nustatytą Žalos nustatymo ir išmokų mokėjimo tvarką. Sudarant ĮTPVCA privalomojo draudimo sutartį, aš visada rekomenduoju drausti pagal faktiškai transporto priemonę valdančio asmens duomenis. Jūsų atveju, metinė draudimo įmoka sudarytų 180 Lt. Kaip matote, įmoka padidės tik 32 Lt, bet autoįvykio metu draudimo kompanija nebetenka teisės į reikalavimą grąžinti išmoką ir Jūs sutaupysite daug daugiau negu draudžiant automobilį tėčio vardu. Draudėjas (transporto priemonės savininkas) atsako, kad būtų įvykdytos pareigos atsitikus įvykiui (pranešti apie įvykį ir pateikti reikalingus dokumentus į draudimo kompaniją). Pagal LR Draudimo Įstatymą,. Jei draudėjas ( TP savininkas) nevykdė ar netinkamai vykdė draudimo sutartyje nustatytas pareigas, draudikas turi teisę reikalauti, kad draudėjas grąžintų išmokėtą sumą ar jos dalį.

Komentarai
Vardas*
E-mail 
Komentaras* 
Įveskyte tikrinimo kodą:
QULXO
 Grįžti atgal
Vardas: 
Slaptažodis: 
Registracija
  INFORMACIJA KLIENTUI
  Praneškite apie įvykį
  Užduokite klausimą
  Prašymas draudimui