Nuostoliai susiję su padaryta žala būtų atlyginami atsižvelgus į sutartyje nurodytą draudimo sumą bei draudimo sąlygas. Norint išvengti šios problemos, reikia periodiškai peržiūrėti draudimo sutartį, o esant abejonėms draudikų paklausti, ar nereikia perskaičiuoti draudimo sumos, nes atkūrimo kaštai per tą laiką šoktelėjo; taip pat kai buvo sudarinėjama sutartis, nuo kokių rizikų buvo apdraustas Jūsų turtas? Gal tuo metu jūs tik statėte namą ir bus įvardintos tik pagrindinės - ugnies bei gamtinių jėgų - rizikos? Dažniausiai gyventojai realiomis grėsmėmis laiko tik vagystę ar gaisrą, tačiau nukenčiama ir nuo žaibavimo sukeltos įtampos svyravimo, stiprių vėjo gūsių, todėl visada rekomenduoju šias rizikas įtraukti į sutartį prie draudžiamųjų įvykių.
Taip pat pasitaiko, kad gyventojų turima turto draudimo sutartis neapima visų namų valdos statinių, namo priestatų, sandėliukų ir panašiai. Gyvenamojo namo kiemas su laiku „apauga“ įvairiais naujais statiniais, tokiais kaip pirtelės, sandėliukai, terasos, tvoros ir kt., tačiau žmonės turintys ilgalaikes draudimo sutartis paprastai nesuka dėl to sau galvos. Ir kompanijos gali pilnai atsisakyti kompensuoti žalą, jeigu objektai nėra inventorizuoti ar įvardinti draudimo sutartyje.
Tad dar kartą patariame klientams: karts nuo karto peržiūrėkite turimą draudimo sutartį, įsitikinkite kokiai sumai ir nuo kokių grėsmių yra apdraudžiamas turtas. Kad atsitikus nelaimei, neatsitiktų taip, kad pamatytume, kad turtas buvo nedraustas...