Pirmas puslapis    Ra??ykie mums Patikimumas, išskirtinis dėmesys klientui, kokybiškos draudimo paslaugos ir profesionalumas.
    Titulinis
    Apie mus
      Gyvybės draudimai
      Negyvybės draudimai
    Klausiate-Atsakome
    Atmintinės
    Partneriai
    Klientai
    Nuorodos
    Kontaktai
    Karjera
UADBB "SANDĖJAS"
Klaipėdos g. 19 LT-5300, Panevėžys
mob. telefonas (8 650) 92444
Faks. 8-45 586161
El. paštas: info@sandejas.lt
Klausiate-Atsakome
2011-02-01
Jūs klausiate

Į klausimą atsako
UADBB Sandėjas draudimo brokerė

Automobilis nuriedėjo nuo kelio ir trenkėsi į elektros stulpą. Šio įvykio pasėkoje patyriau daugybę kūno sužalojimų. Automobilį vairavo mano draugas, kuriam aš nesu pareiškusi pretenzijų. Jam yra iškelta tik administracinė byla. Ar draudimo bendrovė atlygins mano sveikatai padarytą žalą? Ar bus atlyginta man padaryta moralinė žala?


Tatjana Pavlova
info@sandejas.lt
tel. 8 671 78820

Eismo įvykio metu padarytos žalos dydis nustatomas vadovaujantis LR civiliniu kodeksu, kitų teisės aktų nuostatomis ir atsižvelgiant į draudiko, apdraudusio kaltininko civilinę atsakomybę, ar LR transporto priemonių draudikų biuro įgaliotų asmenų ataskaitas ar išvadas dėl žalos, kitų eismo įvykio metu padarytos žalos nustatymo ir išmokos mokėjimo taisyklėse nurodytų asmenų pateiktus dokumentus, leidžiančius nustatyti padarytos žalos dydį.        Nukentėjusio trečiojo asmens sveikatai padarytos žalos dydį dėl išlaidų, susijusių su sveikatos grąžinimu, nustato atsakingas draudikas ar Biuras, atsižvelgdamas į nukentėjusiojo trečiojo asmens pateiktus žalos dydį įrodančius dokumentus ir vadovaudamasis įstaigų ar įmonių, turinčių teisę nustatyti žalos sveikatai dydį, išvadomis,  Valstybinės medicininės socialinės ekspertizės komisijos ar sveikatos priežiūros įstaigų išvadomis bei gautais dokumentais apie sužalojimo aplinkybes, pobūdį ir žalos dydį. Trumpiau tariant, reikia pateikti  išrašą iš ligos istorijos, gydytojo išrašytus receptus, apmokėjimo kvitus ir t. t. ir žala, susijusi su kūno sužalojimu bus atlyginta Įstatymo nustatytos draudimo sumos ribose.
                 Taip pat nukentėjęs trečiasis asmuo turi teisę pateikti pretenzijas atsakingam draudikui arba Biurui ir dėl patirtos neturtinės žalos. Primenu, kad pagal šiuo metu galiojantį įstatymą, TPVCA privalomojo draudimo suma yra 2 500 000 eurų dėl žalos asmeniui (tarp jų 2 500 eurų dėl neturtinės žalos) ir 500 000 eurų dėl žalos turtui. Tad Jūsų atveju atsakingas draudikas ar Biuras atlygins neturtinę žalą Įstatymo nustatytos draudimo sumos ribose. Jei nesutarsite su draudiku dėl neturtinės žalos atlyginimo dydžio, turite teisę kreiptis į teismą.   

Komentarai
Vardas*
E-mail 
Komentaras* 
Įveskyte tikrinimo kodą:
9DT2W
 Grįžti atgal
Vardas: 
Slaptažodis: 
Registracija
  INFORMACIJA KLIENTUI
  Praneškite apie įvykį
  Užduokite klausimą
  Prašymas draudimui