Pirmas puslapis    Ra??ykie mums Patikimumas, išskirtinis dėmesys klientui, kokybiškos draudimo paslaugos ir profesionalumas.
    Titulinis
    Apie mus
      Gyvybės draudimai
      Negyvybės draudimai
    Klausiate-Atsakome
    Atmintinės
    Partneriai
    Klientai
    Nuorodos
    Kontaktai
    Karjera
UADBB "SANDĖJAS"
Klaipėdos g. 19 LT-5300, Panevėžys
mob. telefonas (8 650) 92444
Faks. 8-45 586161
El. paštas: info@sandejas.lt
Klausiate-Atsakome
2011-02-22
Jūs klausiate

Į klausimą atsako
UADBB Sandėjas draudimo brokerė

2008 m. pardaviau savo vardu registruotą automobilį, tačiau nedeklaravau pardavimo. Šiais metais gavau raštą iš draudikų biuro, kuriame reikalaujama grąžinti dėl padarytos žalos išmokėtą sumą, kadangi šis automobilis nebuvo draustas autoįvykio metu, kuris įvyko 2009 m. kovo mėnesį. Ar šis reikalavimas yra teisėtas, jeigu aš automobilio tuo met jau neturėjau?


Tatjana Pavlova
info@sandejas.lt
tel. 8 671 78820

     Transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo sistemos funkcionavimo teisinius pagrindus ir principus nustato LR transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo Įstatymas (2007 m. gegužės 17 d. Nr. X-1137). Remiantis juo, LR teritorijoje naudojamos transporto priemonės privalo būti apdraustos transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu.  Už sutarties sudarymą atsako transporto priemonės savininkas. Kadangi jūsų automobilis buvo nedraustas autoįvykio metu, tai išmoką dėl per eismo įvykį padarytos žalos nukentėjusiems tretiesiems asmenims moka LR transporto priemonių draudikų  biuras ir, išmokėjęs išmoką, turi teisę reikalauti, kad atsakingas už žalos padarymą asmuo arba asmuo, neįvykdęs pareigos sudaryti draudimo sutartį, t. y. automobilio savininkas, grąžintų dėl padarytos žalos išmokėtą sumą.  Jūsų atveju, Biuras atsiuntė reikalavimą jums. Jūs galite Biuro sprendimą apskusti teismui, prašydami, kad dalis atsakomybės būtų perkelta įvykio kaltininkui, jeigu jis yra nustatytas arba visą atsakomybę, jeigu turite pardavimą įrodančius dokumentus.   
                 Iš jūsų klausimo matome, kad parduodamas automobilį šios procedūros oficialiai neįteisinote, t. y. laiku nedeklaravote automobilio pardavimo, todėl nešate pilną atsakomybę už padarytą žalą kaip automobilio savininkas.

Komentarai
Vardas*
E-mail 
Komentaras* 
Įveskyte tikrinimo kodą:
FKBM1
 Grįžti atgal
Vardas: 
Slaptažodis: 
Registracija
  INFORMACIJA KLIENTUI
  Praneškite apie įvykį
  Užduokite klausimą
  Prašymas draudimui