Pirmas puslapis    Ra??ykie mums Patikimumas, išskirtinis dėmesys klientui, kokybiškos draudimo paslaugos ir profesionalumas.
    Titulinis
    Apie mus
      Gyvybės draudimai
      Negyvybės draudimai
    Klausiate-Atsakome
    Atmintinės
    Partneriai
    Klientai
    Nuorodos
    Kontaktai
    Karjera
UADBB "SANDĖJAS"
Klaipėdos g. 19 LT-5300, Panevėžys
mob. telefonas (8 650) 92444
Faks. 8-45 586161
El. paštas: info@sandejas.lt
Klausiate-Atsakome
2012-05-22
Jūs klausiate

Į klausimą atsako
UADBB Sandėjas draudimo brokerė

Praeitų metų gruodį patyriau autoįvykį, kuriame buvau pripažintas kaltas. Šiemet gavau laišką iš draudimo bendrovės, kuriame reikalaujama padengti dalį žalos, kadangi aš nebuvau pranešęs apie įvykį. Ar teisėtas šis reikalavimas? Ir ar galima sumokėti tą sumą dalimis?


Tatjana Pavlova
info@sandejas.lt
tel. 8 671 78820

Sudarydamas ĮTPVCA privalomojo draudimo sutartį Jūs įgyjate ne tik teises, bet ir pareigas, nurodytas TPVCA privalomojo draudimo Įstatymo 12 straipsnio 5 punkte: ,,per 3 darbo dienas nuo eismo įvykio dienos raštu pranešti draudikui, apdraudusiam jo civilinę atsakomybę, apie eismo įvykį, dėl kurio jis yra atsakingas, išskyrus atvejus, kai pranešti apie eismo įvykį jis negali dėl svarbių priežasčių, taip pat pateikti draudikui eismo įvykio dalyvių pasirašytą deklaraciją ar kitą eismo įvykio dalyvių pasirašytą dokumentą apie įvykio aplinkybes. Apie eismo įvykį reikia pranešti draudikui, apdraudusiam jo civilinę atsakomybę, ir tuo atveju, kai neaišku, kuris eismo dalyvis yra dėl jo atsakingas“. Iš klausimo suprantu, kad šiuo atveju Jūs netinkamai vykdėte nustatytas pareigas, todėl  Jums tenka su šių pareigų nevykdymu neigiamos pasekmės. Vadovaujantis Eismo įvykio metu padarytos žalos nustatymo ir išmokos mokėjimo taisyklių 54.5 punktu, draudimo bendrovė turi teisę reikalauti grąžinti iki 20 procentų išmokėtos išmokos, jeigu atsakingas dėl padarytos žalos valdytojas nustatyta tvarka nepranešė jo civilinę atsakomybę apdraudusiam draudikui apie eismo įvykį.
                Dėl mokėjimo grąžintinos sumos dalimis reikia kreiptis į reikalavimą pateikusį draudiką. Atsižvelgiant į aplinkybes gali būti leista sumokėti dalimis arba sumažinta grąžintina suma.

Komentarai
Vardas*
E-mail 
Komentaras* 
Įveskyte tikrinimo kodą:
NRIUL
 Grįžti atgal
Vardas: 
Slaptažodis: 
Registracija
  INFORMACIJA KLIENTUI
  Praneškite apie įvykį
  Užduokite klausimą
  Prašymas draudimui