Pirmas puslapis    Ra??ykie mums Patikimumas, išskirtinis dėmesys klientui, kokybiškos draudimo paslaugos ir profesionalumas.
    Titulinis
    Apie mus
      Gyvybės draudimai
      Negyvybės draudimai
    Klausiate-Atsakome
    Atmintinės
    Partneriai
    Klientai
    Nuorodos
    Kontaktai
    Karjera
UADBB "SANDĖJAS"
Klaipėdos g. 19 LT-5300, Panevėžys
mob. telefonas (8 650) 92444
Faks. 8-45 586161
El. paštas: info@sandejas.lt
Klausiate-Atsakome
2013-04-15
Jūs klausiate

Į klausimą atsako
UADBB Sandėjas draudimo brokerė

Važiuodamas automobiliu, nepastebėjau vandeniu apsemtos kelio duobės ir prakirtau padangą. Esu apsidraudęs kasko draudimu, tad ar bus atlyginti nuostoliai?


Jolanta Nakrošienė
info@sandejas.lt
tel. 8 650 92444

Visose draudimo bendrovėse sudarant KASKO draudimo sutartį, kartu su visu automobiliu apdraudžiamos ir jo padangos. Tai reiškia, kad draudimo apsauga padangoms, kaip ir pačiam automobiliui, galioja numatytų draudžiamųjų įvykių atvejais: vagystės, trečiųjų asmenų veikos, avarijos, ugnies, gamtinių jėgų atveju ir kt. Tačiau, jei draudžiamojo įvykio metu sugadinamos tik padangos, visgi yra ir tam tikrų išlygų. Ir priklausomai nuo draudiko, išmoka gali būti mokama arba ne. Draudimo bendrovės, skaičiuodamos išmoką, susijusią su žala padangoms, vadovaujasi viena iš šių taisyklių: sugadinamos tik padangos arba turi būti sugadintos ir kitos automobilio dalys (pavyzdžiui ratlankiai), kad būtų atlyginami nuostoliai ir už padangas.

Išmokos dydis už sugadintą padangą, vėl priklausomai nuo draudiko, skaičiuojamas atsižvelgiant į šiuos aspektus – nusidėvėjimą ir išskaitą.  Padangų, kaip ir kitų automobilio detalių nusidėvėjimo lygis įvertinamas vadovaujantis kelių transporto priemonių vertinimo instrukcija, patvirtinta LR susisiekimo ir finansų ministrų įsakymais. Iš padangos vertės išminusuojamas nusidėvėjimo procentas ir minusuojama išskaita (jei sutartyje nenumatyta kitaip). Jeigu automobilis draustas su sąlyga “be nusidėvėjimo”, tai nusidėvėjimas nebus skaičiuojamas. Kai kuriose draudimo bendrovėse yra sąlyga, kad sugadinus vieną padangą, nuostoliai yra atlyginami už dvi vienos ašies padangas.

Tad vienareikšmiškai, nematant draudimo poliso bei kokiomis sąlygomis ir kokioje draudimo bendrovėje apdraustas Jūsų automobilis, sunku atsakyti į klausimą.

 

 

Komentarai
Vardas*
E-mail 
Komentaras* 
Įveskyte tikrinimo kodą:
0G83Z
 Grįžti atgal
Vardas: 
Slaptažodis: 
Registracija
  INFORMACIJA KLIENTUI
  Praneškite apie įvykį
  Užduokite klausimą
  Prašymas draudimui