Pirmas puslapis    Ra??ykie mums Patikimumas, išskirtinis dėmesys klientui, kokybiškos draudimo paslaugos ir profesionalumas.
    Titulinis
    Apie mus
      Gyvybės draudimai
      Negyvybės draudimai
    Klausiate-Atsakome
    Atmintinės
    Partneriai
    Klientai
    Nuorodos
    Kontaktai
    Karjera
UADBB "SANDĖJAS"
Klaipėdos g. 19 LT-5300, Panevėžys
mob. telefonas (8 650) 92444
Faks. 8-45 586161
El. paštas: info@sandejas.lt
Klausiate-Atsakome
2008-01-11
Jūs klausiate

Į klausimą atsako
UADBB Sandėjas Direktorius

Imant paskolą butui įsigyti, bankas reikalauja įsigyjamą turtą apdrausti . Gyvename paskutiniame aukšte ir neseniai prakiuro namo stogas. Ar draudimo kompanija atlygins nuostolius?


Jūratė Steponavičienė
info@sandejas.lt
tel. 8 650 92000

Bankui įkeičiamą turtą pagal galiojančius Lietuvos Respublikos įstatymus reikia apdrausti nuo visų rizikų (gaisro, sprogimo, stichinės nelaimės, trečiųjų asmenų neteisėtos veiklos) banko naudai. Kadangi naudos gavejas sutartyje nurodomas bankas, įvykus draudžiamajam įvykiui draudimo kompanija turi gauti raštiską banko sutikimą ismoketi ismoką draudejui. Išmokos dydis priklauso nuo patyrtų nuostolių ir draudimo sumos. Draudimo suma turi būti ne mažesnė nei įkeičiamo turto rinkos arba atstatomoji vertė (pagal turto įvertinimo ataskaitą), tačiau ne mazesnė nei kredito suma. Jei  kredito suma mazesnė nei turto atkuriamoji vertė,  tai dėl draudimo sumos dydžio sprendimą priima pats klientas, jis turi įvertinti, ar, įvykus nelaimei, gautos draudimo išmokos pakaks nuostoliams atlyginti.

Draudimo sutartimi jūs apdraudėte savo būstą, kuris jums priklauso nuosavybės teise. Daugiabučio namo stogas nėra draudimo sutarties objektas, kadangi jis bendrai priklauso visiems namo gyventojams, todėl paties stogo sutvarkymo darbai nebus atlyginami. Tačiau, jeigu stogas nenumatytai, staiga ar netikėtai prakiuro dėl gamtinių jėgų poveikio – audros, liūties, krušos ir pan., ir dėl to buvo padaryta žala Jūsų butui, tuomet pagal galiojančią draudimo sutartį draudimo kompanija atlygins butui padarytus nuostolius. Ar bus atlyginti nuostoliai daiktams, esantiems bute, priklausys nuo to, ar kartu su butu buvo draustas ir kilnojamas turtas.

Kadangi jūs gyvenate daugiaaukščio namo bute tai bet kuris rimtesnis įvykis (gaisras, vandentiekio avarija ar pan.) neišvengiamai gali atnešti nuostolių ne tik jūsų pačių, bet ir kaimynų turtui. Todėl kad nesugadinti gerų santykių su kaimynais bei nepatirti finansinių nuostolių, rekomenduoju papildomai apdrausti savo civilinę atsakomybę tretiesiems asmenims. Šią riziką galima įtraukti  apdraudus nekilnojamąjį (buto sienas) ar kilnojamąjį (viduje esantį) turtą.

Turto draudimas gali būti ne tik jūsų ir jūsų šeimos gerovės ir saugumo garantija, bet ir darnių santykių su kaimynais garantas.

Komentarai
Vardas*
E-mail 
Komentaras* 
Įveskyte tikrinimo kodą:
K5GRJ
 Grįžti atgal
Vardas: 
Slaptažodis: 
Registracija
  INFORMACIJA KLIENTUI
  Praneškite apie įvykį
  Užduokite klausimą
  Prašymas draudimui