Pirmas puslapis    Ra??ykie mums Patikimumas, išskirtinis dėmesys klientui, kokybiškos draudimo paslaugos ir profesionalumas.
    Titulinis
    Apie mus
      Gyvybės draudimai
      Negyvybės draudimai
    Klausiate-Atsakome
    Atmintinės
    Partneriai
    Klientai
    Nuorodos
    Kontaktai
    Karjera
UADBB "SANDĖJAS"
Klaipėdos g. 19 LT-5300, Panevėžys
mob. telefonas (8 650) 92444
Faks. 8-45 586161
El. paštas: info@sandejas.lt
Klausiate-Atsakome
2008-02-11
Jūs klausiate

Į klausimą atsako
UADBB Sandėjas draudimo brokerė

Teko girdėti, kad apsidraudus transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu ir įvykus draudiminiam atvejui, išmoka ne visada yra mokama. Kokie tai atvejai ir kokia tada šio draudimo esmė?


Jolanta Nakrošienė
info@sandejas.lt
tel. 8 650 92444

 

Šis draudimas skirtingai nuo kasko, nėra savanoriškas ir yra reglamentuotas ĮTPVCAPD įstatymo. Šio įstatymo nuostatos taikomos kiekvienai privalomai registruoti motorinei transporto priemonei, išskyrus bėgines transporto priemones. Atsitikus draudžiamąjam įvykiui šio įstatymo nustatyta tvarka yra mokama išmoka dėl nukentėjusiems tretiesiems asmenims padarytos žalos, kai už žalą atsakingam asmeniui valdant ar naudojant transporto priemonę atsiranda civilinė atsakomybė. Nukentėjusiam nuostoliai bus atlyginti, bet yra keletas atvejų, kai draudikas turi teisę reikalauti, kad sumokėtas dėl padarytos žalos sumas grąžintų atsakingas už žalos padarymą asmuo. Pagal ĮTPVCA privalomojo draudimo įstatymo 22 str. reglamentuoti šie atvejai: asmuo vairavo transporto priemonę neblaivus ar apsvaigęs nuo vaistų, narkotinių ar kitų svaigiųjų medžiagų, taip pat kai vartojo alkoholį ar kitas svaigiąsias medžiagas po eismo įvykio iki jo aplinkybių nustatymo arba vengė blaivumo; 2) vairavo techniškai netvarkingą transporto priemonę, kai ją draudžia naudoti teisės aktai ir eismo įvykis įvyko dėl šios priežasties; 3) padarė žalos neturėdamas teisėto pagrindo vairuoti transporto priemonę ar neturėdamas teisės vairuoti šios rūšies transporto priemonę; 4) pasišalino iš įvykio vietos; 5) žalos padarė tyčia. Taip pat draudikas turi teisę reikalauti jei apdraustosios transporto priemonės valdytojas nevykdė ar netinkamai vykdė savo pareigas, kurios reglamentuotos minėto įstatymo 12 straipsnyje.

Komentarai
Vardas*
E-mail 
Komentaras* 
Įveskyte tikrinimo kodą:
K5GRJ
 Grįžti atgal
Vardas: 
Slaptažodis: 
Registracija
  INFORMACIJA KLIENTUI
  Praneškite apie įvykį
  Užduokite klausimą
  Prašymas draudimui