Pirmas puslapis    Ra??ykie mums Patikimumas, išskirtinis dėmesys klientui, kokybiškos draudimo paslaugos ir profesionalumas.
    Titulinis
    Apie mus
      Gyvybės draudimai
      Negyvybės draudimai
    Klausiate-Atsakome
    Atmintinės
    Partneriai
    Klientai
    Nuorodos
    Kontaktai
    Karjera
UADBB "SANDĖJAS"
Klaipėdos g. 19 LT-5300, Panevėžys
mob. telefonas (8 650) 92444
Faks. 8-45 586161
El. paštas: info@sandejas.lt
Klausiate-Atsakome
2008-03-04
Jūs klausiate

Į klausimą atsako
UADBB Sandėjas Brokeris

Teko girdėti, kad nuo šių metų, įvykus nedideliam eismo įvykiui bus galima išvengti policijos įsikišimo ir dėl žalos atlyginimo bus galima kreiptis tiesiai į draudimo kompaniją. Ar tai tiesa?


Gediminas Steponavičius
info@sandejas.lt
tel. 8 650 92555

       

          Atsižvelgiant į transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo įstatymo pakeitimus, viena iš įstatymo naujovių yra nustatyta nauja eismo įvykių registravimo tvarka. Panaši sistema Vakarų Europos valstybėse galioja jau daug metų. Priėmus atitinkamus teisės aktus, nuo 2008 metų buvo planuota įvykus paprastam eismo įvykiui, jeigu jame nebus sužaloti asmenys, ir nebus apgadintas nedalyvavusių eismo įvykyje asmenų turtas, nereikės kviesti policijos ir apie nelaimę turės būti informuojami nebe pareigūnai, o atsakinga draudimo bendrovė. Ji privalės nustatyti kaltininką, apskaičiuoti ir išmokėti draudimo išmoką. Privalomojo draudimo įstatyme yra punktas, nurodantis, kad nuo 2008 m. sausio 1 d. kiekvienam klientui kartu su draudimo sutartimi privaloma išduoti eismo įvykio deklaraciją ir paaiškinti, kaip ją pildyti eismo įvykio atveju. Ji yra skirta įvykio aplinkybėms, dėl kurių sutaria jame dalyvavusių transporto priemonių vairuotojai, patvirtinti. Tikimasi, kad eismo įvykio vietoje teisingai užpildyta ir pasirašyta visų dalyvių įvykio deklaracija (kurioje fiksuojamas eismo įvykio faktas, aprašomos aplinkybės ir braižoma schema) ne tik supaprastins eismo įvykių registravimą, taupys eismo įvykių dalyvių laiką, bet ir nukentėjęs žmogus sulauks greitesnio žalos atlyginimo, nebelaukiant pažymų iš policijos.
          Kadangi atsakingos institucijos nespėjo laiku paruošti reikiamų teisės aktų pakeitimų, dar naujoji tvarka neįsigaliojo, t.y. liko galioti dabartinė – visais atvejais privaloma apie eismo įvykius pranešti policijai, kuri tiria įvykių aplinkybes ir nustato kaltininkus. Kaip minėjau aukščiau, remiantis privalomojo draudimo įstatymu  mes klientams  jau nuo š. m. sausio 1 dienos kartu su draudimo sutartimi jau išduodame šias deklaracijas ir paaiškiname, kad jas reikės pildyti ateityje, įsigaliojus tvarkai, kuomet nebus privaloma apie eismo įvykį pranešti policijai.

  

Komentarai
Vardas*
E-mail 
Komentaras* 
Įveskyte tikrinimo kodą:
G4BN2
 Grįžti atgal
Vardas: 
Slaptažodis: 
Registracija
  INFORMACIJA KLIENTUI
  Praneškite apie įvykį
  Užduokite klausimą
  Prašymas draudimui