Pirmas puslapis    Ra??ykie mums Patikimumas, išskirtinis dėmesys klientui, kokybiškos draudimo paslaugos ir profesionalumas.
    Titulinis
    Apie mus
      Gyvybės draudimai
      Negyvybės draudimai
    Klausiate-Atsakome
    Atmintinės
    Partneriai
    Klientai
    Nuorodos
    Kontaktai
    Karjera
UADBB "SANDĖJAS"
Klaipėdos g. 19 LT-5300, Panevėžys
mob. telefonas (8 650) 92444
Faks. 8-45 586161
El. paštas: info@sandejas.lt
Klausiate-Atsakome
2008-03-17
Jūs klausiate

Į klausimą atsako
UADBB Sandėjas darbuotojas

Dirbu nepavojingą darbą, bet atsargai vistiek noriu apsidrausti nuo nelaimingų atsitikimų. Kokia man būtų metinė įmoka ir kokia eiga įvykus draudžiamąjam įvykiui? Kokios galėčiau tikėtis kompensacijos atsitikus nelaimei?

  

          Džiugu, kad rūpinatės savo sveikata ir nesikliaunate likimu galvodami, kad „man niekas neatsitiks“. Oficiali statistika rodo, kad įvairias traumas kasmet patiria apie 6 proc. žmonių, traumos bei apsinuodijimai kasmet sudaro apie dešimtadalį visų mirčių, be to, traumos yra viena pagrindinių užsitęsusio nedarbingumo priežasčių. Nebekalbant apie tai, kad ir mirtingumas mūsų šalyje dėl nelaimingų atsitikimų ir traumų vis dar kelis kartus viršija Europos Sąjungos šalių rodiklius. Nemaža dalis žmonių po sunkių traumų tampa invalidais.
         
Draudimas nuo nelaimingų atsitikimų apima tokias rizikas kaip: mirtis, invalidumas, traumos, ligonpinigiai, dienpinigiai. Draudimo įmoka priklauso nuo pasirinktų draudimo sumų ir rizikų, nuo draudžiamo asmens amžiaus ir atliekamo darbo pobūdžio bei laisvalaikio pomėgių (pvz., sportuojate ar pan.) ir sudaro nuo keliasdešimt iki kelių šimtų litų. Jeigu dirbate, kaip rašote nepavojingą darbą, Jūsų atveju pasirinkus draudimo sumą kiekvienai rizikai (t. y. mirties, invalidumo bei traumų) po 10 000 Lt, metinė draudimo įmoka, priklausomai nuo pasirinktos draudimo bendrovės, sudarytų nuo 65 Lt.
          Ką daryti atsitikus draudžiamąjam įvykiui? Pirmiausia kreipkitės į sveikatos priežiūros įstaigą. Apie įvykį ne vėliau kaip per tris darbo dienas privalote raštu pranešti mums arba draudimo bendrovei, kurioje sudaryta sutartis. Draudikas, gavęs pradinę informaciją, atlieka nelaimingo atsitikimo tyrimą, kurio metu apklausiami įvykio liudytojai, apžiūrima įvykio vieta, užklausiamos atitinkamos teisėsaugos, teisėtvarkos, gydymo įstaigos ir pan. Kreipdamiesi dėl žalos atlyginimo, draudikui privalote pateikti draudžiamojo įvykio faktą patvirtinančius medicininius dokumentus (ar jų kopijas); gydymo įstaigos pažymas, patvirtintas gydytojo parašu ir antspaudu, su nurodyta ligonio pavarde, gydymo terminais, diagnoze ir duomenimis apie suteiktas paslaugas (ūmios ligos ar traumos atveju); rentgeno nuotraukos (jei jas turite); policijos pažymą, jei buvote sumuštas ar nukentėjęs kelių eismo įvykio metu; kitus dokumentus, patvirtinančius draudžiamojo įvykio faktą (mirtes atveju – mirties liudijimo kopiją). Nuo tos dienos, kai gaunama visa informacija, reikšminga nustatant draudžiamojo įvykio faktą, aplinkybes ir pasekmes, bei draudimo išmokos dydį, draudikas moka išmoką ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų.
          Sudarius sutartį, prie nelaimingų atsitikimų draudimo poliso visada pridedame draudimo taisykles, kuriose yra traumų lentelė su nurodymu, koks procentas nuo draudimo sumos skaičiuojamas už konkrečią traumą. Kraštutiniu atveju, jei taisyklių neturite, jas galima rasti draudimo kompanijos, kurios polisą turite, interneto tinklapyje, kur yra publikuojamos visų draudimo rūšių taisyklės. Draudimo išmokos dydį nustato draudiko gydytojai – ekspertai, atsižvelgdami į nukentėjusį asmenį gydžiusių medikų išvadas, konsultacijas, siūlymus ir nukentėjusio asmens reabilitacijos efektyvumą.

 

 

Komentarai
Vardas*
E-mail 
Komentaras* 
Įveskyte tikrinimo kodą:
UYPCS
 Grįžti atgal
Vardas: 
Slaptažodis: 
Registracija
  INFORMACIJA KLIENTUI
  Praneškite apie įvykį
  Užduokite klausimą
  Prašymas draudimui