Pirmas puslapis    Ra??ykie mums Patikimumas, išskirtinis dėmesys klientui, kokybiškos draudimo paslaugos ir profesionalumas.
    Titulinis
    Apie mus
      Gyvybės draudimai
      Negyvybės draudimai
    Klausiate-Atsakome
    Atmintinės
    Partneriai
    Klientai
    Nuorodos
    Kontaktai
    Karjera
UADBB "SANDĖJAS"
Klaipėdos g. 19 LT-5300, Panevėžys
mob. telefonas (8 650) 92444
Faks. 8-45 586161
El. paštas: info@sandejas.lt
Klausiate-Atsakome
2008-03-26
Jūs klausiate

Į klausimą atsako
UADBB Sandėjas Brokeris

Nerimauju dėl savo automobilio draudiminės apsaugos, nes sutartys sudarytos draudimo bendrovėje, kuriai iškelta bankroto byla. Jau beveik metai automobilį kasko bei privalomuoju draudimu esu apdraudęs draudimo bendrovėje „Baltikums draudimas“, sutartys galioja iki 2008.05.04. Ar iki šios datos įvykus draudžiamąjam įvykiui bus atlyginti nuostoliai, ar sutartys yra nebegaliojančios?


Gediminas Steponavičius
info@sandejas.lt
tel. 8 650 92555

          Jūsų paminėtai draudimo bendrovei Vilniaus apygardos teismas sprendimą iškelti bankroto bylą priėmė š. m. kovo 12 d.; sprendimas įsiteisėja per 10 d. Tuomet, įsiteisėjus teismo nutarčiai dėl bankroto bylos draudimo bendrovės iškėlimo, bendrovės valdymo organai netenka įgaliojimų, o jos tolesnei veiklai vadovauja teismo paskirtas administratorius, kuris valdo, naudoja bankrutuojančios įmonės turtą bei juo disponuoja.
           Teismui priėmus sprendimą iškelti bankroto bylą ir per dešimt dienų sprendimui įsiteisėjus, nustoja galioti visos ne gyvybės draudimo (t. y. kasko, turto, nelaimingų atsitikimų, laidavimo, kelionės ir kt. sutartys), išskyrus transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo (TPVCA), sutartys. Pastarųjų sutarčių galiojimo laikas pasibaigia po 30 d. nuo įsiteisėjusio teismo sprendimo dėl įmonės bankroto bylos iškėlimo, išskyrus atvejus, jeigu pačiose sutartyse numatyta ankstesnė draudimo sutarties termino pabaiga.
Iškėlus bankroto bylą, visas mokėtinas draudimo išmokas pagal transporto priemonių valdytojų privalomojo draudimo sutartis apmoka Transporto priemonių draudikų biuras. Kitos, mano jau minėtos, ne gyvybės draudimo sutartys (Jūsų atveju - kasko), kurias draudėjai yra sudarę su ADB „Baltikums draudimas“, pasibaigia iškart nuo teismo nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo.
             Jūs turite teisę į likusią draudimo įmokos dalį už nesuteiktą draudimo apsaugą. Tuo tikslu Jums reikia per teismo, iškėlusio bankroto bylą, nustatytą terminą (jis yra ne trumpesnis nei 30 dienų ir ne ilgesnis kaip 45 dienos nuo teismo nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo dienos) bankrutuojančios draudimo įmonės administratoriaus nustatyta tvarka jam pateikti savo reikalavimą, kad Jūs teismo sprendimu būtumėte patvirtintas šios įmonės kreditoriumi. Atsiskaitymai su kreditoriais (t. y. draudėjų, apdraustųjų, naudos gavėjų ir trečiųjų asmenų patirtų nuostolių kompensacija), kurių reikalavimai kyla iš draudimo sutarčių, bus pradėti vykdyti teismui patvirtinus kreditorių bei jų reikalavimų sąrašą, priėmus teismo nutartį dėl įmonės pripažinimo bankrutavusia ir realizavus bendrovės turtą.

 

 

Komentarai
Vardas*
E-mail 
Komentaras* 
Įveskyte tikrinimo kodą:
EJ9L1
 Grįžti atgal
Vardas: 
Slaptažodis: 
Registracija
  INFORMACIJA KLIENTUI
  Praneškite apie įvykį
  Užduokite klausimą
  Prašymas draudimui