Pirmas puslapis    Ra??ykie mums Patikimumas, išskirtinis dėmesys klientui, kokybiškos draudimo paslaugos ir profesionalumas.
    Titulinis
    Apie mus
      Gyvybės draudimai
      Negyvybės draudimai
    Klausiate-Atsakome
    Atmintinės
    Partneriai
    Klientai
    Nuorodos
    Kontaktai
    Karjera
UADBB "SANDĖJAS"
Klaipėdos g. 19 LT-5300, Panevėžys
mob. telefonas (8 650) 92444
Faks. 8-45 586161
El. paštas: info@sandejas.lt
Klausiate-Atsakome
2008-05-12
Jūs klausiate

Į klausimą atsako
UADBB Sandėjas draudimo brokerė

Kas atlygina nuostolius, jei eismo įvykio kaltininkas nėra apsidraudęs Privalomuoju vairuotojų civilinės atsakomybės draudimu?


Jolanta Nakrošienė
info@sandejas.lt
tel. 8 650 92444

 

          Vien žodis „privalomasis" parodo, kad Privalomuoju vairuotojų civilinės atsakomybės draudimu turi būti apdraustos visos keliais riedančios transporto priemonės. Tai ne vien automobiliai, motociklai, motoroleriai, bet ir toks transportas, kaip statybinė ar žemės ūkio paskirties technika. Tai draudimas, kuris privalomas ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje bei daugelyje kitų pasaulio šalių. Ši draudimo rūšis apdraudžia ne pačią transporto priemonę, bet vairuotojo civilinę atsakomybę prieš kitus asmenis ir jų turtą. Tai reiškia, kad nesvarbu, kokią ir kam padarytų žalą važiuojanti transporto priemonė - apgadintų kitą automobilį ar statinius, sužalotų žmogų, nuostolius nukentėjusiai pusei atlygina draudimo bendrovė.Nuostoliai atlyginami ne tik automobiliui, bet ir žmonėms, gydantis sužalojimus, bei už negautas pajamas, kurias nukentėjęs asmuo būtų gavęs, jei jo sveikata nebūtų sužalota. Privalomasis transporto priemonių draudimas mūsų šalyje visose draudimo bendrovėse yra vienodas (gali skirtis tik jo kaina dėl skirtingose bendrovėse skirtingų skaičiavimo kriterijų), nes visos vadovaujasi tuo pačiu Lietuvos Respublikos Transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo įstatymu. Pagal šiuo metu galiojantį įstatymą draudimo bendrovė nukentėjusiajam atlygina nuostolius, padarytus turtui iki 100 tūkst. eurų, asmeniui - iki 500 tūkst. eurų.
          Jei eismo įvykio kaltininkas, kaip jūs klausiate, visgi neturi privalomojo draudimo sutarties - žalą nukentėjusiajam atlygina Transporto priemonių draudikų biuras. Nukentėjusysis gali kreiptis į bet kurią draudimo bendrovę, kuri suskaičiuos patirtus nuostolius bei sureguliuos žalą. Šis biuras vėliau nuostolius išieško iš autoįvykio kaltininko. Taip pat, dažni ir tokie atvejai, kai draudimo bendrovė atlyginusi nukentėjusiajam nuostolius, vėliau šią sumą gali išieškoti iš apsidraudusio autoįvykio kaltininko (pvz., jei nustatoma, kad kaltininkas autoįvykį padarė tyčia, vairavo techniškai netvarkingą transporto priemonę, buvo neblaivus, neturėjo teisės vairuoti ar pasišalino iš įvykio vietos).
          Tačiau nei draudimo kompanija nei draudikų biuras neatlygina kaltininku pripažinto vairuotojo automobiliui. Pasatrojo patirtus nuostolius atlygina kita draudimo rūšis - Transporto priemonių draudimas, dar vadinamas KASKO draudimu.

Komentarai
Vardas*
E-mail 
Komentaras* 
Įveskyte tikrinimo kodą:
0F73Y
 Grįžti atgal
Vardas: 
Slaptažodis: 
Registracija
  INFORMACIJA KLIENTUI
  Praneškite apie įvykį
  Užduokite klausimą
  Prašymas draudimui