Pirmas puslapis    Ra??ykie mums Patikimumas, išskirtinis dėmesys klientui, kokybiškos draudimo paslaugos ir profesionalumas.
    Titulinis
    Apie mus
      Gyvybės draudimai
      Negyvybės draudimai
    Klausiate-Atsakome
    Atmintinės
    Partneriai
    Klientai
    Nuorodos
    Kontaktai
    Karjera
UADBB "SANDĖJAS"
Klaipėdos g. 19 LT-5300, Panevėžys
mob. telefonas (8 650) 92444
Faks. 8-45 586161
El. paštas: info@sandejas.lt
Klausiate-Atsakome
2008-05-27
Jūs klausiate

Į klausimą atsako
UADBB Sandėjas Brokeris

Kaip bus atlyginta žala, jei eismo įvykio metu susidūrus mano automobiliui su dviratininku, policija pripažino abipusę kaltę? Kas turi atlyginti man padarytus nuostolius?


Gediminas Steponavičius
info@sandejas.lt
tel. 8 650 92555

 

Tam, kad turėtume finansinę apsaugą, kuri garantuotų žalos atlyginimą tretiesiems asmenims ir jų turtui dėl transporto priemonės valdytojo kaltės įvykusios automobilių avarijos, privalo būti apdraustos visos Lietuvos keliais riedančios motorinės transporto priemonės. TPVCA draudimo rūšis apdraudžia ne pačią transporto priemonę, bet vairuotojo civilinę atsakomybę prieš kitus asmenis ir jų turtą. Tai reiškia, kad ir kokius nuostolius padarytų važiuojanti transporto priemonė (kitam automobiliui, statiniui ar žmogui), žala nukentėjusiai šaliai yra atlyginama atsakingo draudiko. Reti, bet pasitaikantys atvejai, kai policija nustato abipusę kaltę. Šioje situacijoje už padarytą žalą yra atsakingos abi šalys, ir draudimo išmoka yra mokama proporcingai kiekvienam nukentėjusiam eismo dalyviui, t. y. ją tenka dalytis su ta draudimo bendrove, kurioje buvo apdraustas ir kito kaltininko automobilis.

Jūsų atveju antroji transporto priemonė – dviratis. Su TPVCA privalomuoju draudimu tai nesusiję, nes dviračiai nedraudžiami. Jeigu būtų nustatyta, kad dviratininkas kaltas, tai kaip ir kiekvienas asmuo, padaręs žalą kitam asmeniui ar turtui, privalo atlyginti nukentėjusiajam. Šiuo atveju, kaip sakote, abu įvykio dalyviai yra vienodai kalti. Tad ir nuostolius, kuriuos sukėlėte vienas kitam, privalote atlyginti per pusę.

Nuostolius, kuriuos patyrė dviratininkas, atlygins draudimo bendrovė, kurioje TPVCA privalomojo draudimo sutartį yra sudaręs automobilio savininkas, o automobiliui padarytą žalą (kadangi dviračiai, kaip minėjau, nėra draudžiami privalomuoju draudimu) turi savanoriškai atlyginti pats kaltininkas arba turite kreiptis į teismą.

Dviratininko padarytus nuostolius draudimo kompanija atlygintų tik tada, jei jis būtų apsidraudęs asmens civilinės atsakomybės draudimo rūšimi. Apie šią draudimo rūšį plačiau papasakosime kitame „Verslo balso“ numeryje.

 

Komentarai
Vardas*
E-mail 
Komentaras* 
Įveskyte tikrinimo kodą:
FJ0M1
 Grįžti atgal
Vardas: 
Slaptažodis: 
Registracija
  INFORMACIJA KLIENTUI
  Praneškite apie įvykį
  Užduokite klausimą
  Prašymas draudimui