Pirmas puslapis    Ra??ykie mums Patikimumas, išskirtinis dėmesys klientui, kokybiškos draudimo paslaugos ir profesionalumas.
    Titulinis
    Apie mus
      Gyvybės draudimai
      Negyvybės draudimai
    Klausiate-Atsakome
    Atmintinės
    Partneriai
    Klientai
    Nuorodos
    Kontaktai
    Karjera
UADBB "SANDĖJAS"
Klaipėdos g. 19 LT-5300, Panevėžys
mob. telefonas (8 650) 92444
Faks. 8-45 586161
El. paštas: info@sandejas.lt
Klausiate-Atsakome
2008-06-17
Jūs klausiate

Į klausimą atsako
UADBB Sandėjas draudimo brokerė

Nors jau prieš du mėnesius įsigaliojo nutarimas, kuriuo keičiamos KET nuostatos dėl policijos nekvietimo, tačiau vairuotojams vis dar kyla klausimų, susijusių su eismo įvykio deklaracijomis ir jų pildymu. Papasakokite plačiau apie tai.


Jolanta Nakrošienė
info@sandejas.lt
tel. 8 650 92444

         Nuo š. m. balandžio pradžios Lietuvos Vyriausybės nutarimu „Dėl kelių eismo taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo įsigaliojo Kelių eismo taisyklių nuostatos dėl policijos nekvietimo. Pagal jas, eismo įvykio dalyviai privalo kviesti policiją tais atvejais, jei: žuvo ar buvo sužeistas žmogus; įvykio metu susiduria daugiau nei dvi transporto priemonės; šalys nesutaria dėl aplinkybių ar jei asmens, kurio turtui padaryta žala, nėra įvykio vietoje. Visais kitais atvejais įvykis fiksuojamas supaprastintai ir pildoma eismo įvykio deklaracija.

          Tai anketos formos lapas, kuris pildomas tiesiog atsakant į klausimus, nubraižoma įvykio schema Eismo įvykio deklaraciją pasirašo visi įvykio dalyviai. Ši deklaracija atspausdinta ant kopijuojančio popieriaus, tad abu eismo įvykio dalyviai turi pildyti vieną eismo įvykio deklaraciją – nukentėjęs vienoje deklaracijos pusėje, o kaltininkas – kitoje tos pačios deklaracijos pusėje. Jei vairuotojai neturi deklaracijos, eismo įvykio aplinkybes galima fiksuoti ir ant balto popieriaus lapo, kuriame nurodomi su eismo įvykiu susiję eismo dalyviai, transporto priemonės, eismo įvykio liudininkai, pateikiama kita informacija ir eismo įvykio aplinkybės patvirtinamos su eismo įvykiu susijusių asmenų parašais.  Tokiu atveju prireiks dviejų vienodų egzempliorių su eismo įvykio dalyvių bei liudininkų parašais.

            Braižant eismo įvykio shemą, svarbu nepamiršti pagrindinių dalykų: nurodyti eismo įvykio metu apgadintų transporto priemonių vietas, braižyti patį eismo įvykį, o ne situaciją prieš jį, schemoje pažymėti transporto priemonių judėjimo kryptis, transporto priemones pažymėti raidėmis A ir B bei nurodyti, kur yra priekis; jei žinoma, nurodyti kelio ženklus, gatvių pavadinimus, kitą naudingą informaciją. Dar labai svarbu pildant deklaraciją – nepamiršti pasirašyti! Kaltininkas ant deklaracijos formos turi pasirašytų du kartus, t. y. specialioje nurodytoje vietoje „Vairuotojų parašai“ ir po teiginiu „Patvirtinu, jog esu atsakingas (-a) už padarytą žalą“, o nukentėjęs pasirašo tik prie „Vairuotojų parašų“.

             Užpildžius eismo įvykio deklaraciją, ją būtina pateikti ne policijai, o tiesiogiai atsakingo už įvykį eismo dalyvio civilinę atsakomybę apdraudusiai draudimo bendrovei. Žalos registravimo procesas dėl šio pakeitimo nesikeičia. Tais atvejais, kai policija į eismo įvykį nevyksta, policijos pažymą draudikui atstoja ši deklaracija.
             Noriu priminti, kad į draudiką turi kreiptis ne tik nukentėjęs asmuo, bet apie įvykį pranešti turi ir atsakingas už įvykį dalyvis.
             Vairuotojai dažnai klausia: ,,Ar šią eismo įvykio deklaraciją galiu naudoti ir užsienyje?“ Nors vieninga eismo įvykio deklaracijos forma yra patvirtinta daugelyje ES šalių, kiekvienoje šalyje ji platinama tos šalies kalba. Taigi patyrę eismo įvykį užsienyje, ten greičiausiai gausite tos šalies eismo įvykio deklaracijos formą. Joje taip pat galite pildyti savo duomenis (A arba B pusėje), o ką tiksliai ir kur reikia pildyti, galite pasitikslinti žiūrėdami į savo lietuvišką deklaracijos pavyzdį. Panašiai reikia elgtis ir tuo atveju, jei kitas eismo įvykio dalyvis – užsienietis. Užsieniečiui pasiūlykite savąjį (lietuvišką) eismo įvykio deklaracijos blanką, kurį (jei dar neturite) galite nemokamai gauti visose draudimo bendrovėse, žalų reguliavimo centruose, policijoje; jas platina ir degalinių tinklai.
Jei nesuprantate kokių nors eismo įvykio detalių ar nesutariate dėl eismo įvykio aplinkybių bei kyla kokios nors abejonės dėl kaltininko, nesvarbu, eismo įvykis įvyko Lietuvoje ar užsienyje, būtinai kvieskite policiją. Tokiu atveju nepatariame pasitikėti kitų eismo įvykio dalyvių bei liudininkų nuomone, geriausiai jūsų teisėms įvykio vietoje atstovaus policijos pareigūnai.

 

Komentarai
Vardas*
E-mail 
Komentaras* 
Įveskyte tikrinimo kodą:
WBREU
 Grįžti atgal
Vardas: 
Slaptažodis: 
Registracija
  INFORMACIJA KLIENTUI
  Praneškite apie įvykį
  Užduokite klausimą
  Prašymas draudimui