Pirmas puslapis    Ra??ykie mums Patikimumas, išskirtinis dėmesys klientui, kokybiškos draudimo paslaugos ir profesionalumas.
    Titulinis
    Apie mus
      Gyvybės draudimai
      Negyvybės draudimai
    Klausiate-Atsakome
    Atmintinės
    Partneriai
    Klientai
    Nuorodos
    Kontaktai
    Karjera
UADBB "SANDĖJAS"
Klaipėdos g. 19 LT-5300, Panevėžys
mob. telefonas (8 650) 92444
Faks. 8-45 586161
El. paštas: info@sandejas.lt
Klausiate-Atsakome
2008-07-29
Jūs klausiate

Į klausimą atsako
UADBB Sandėjas Brokeris

Prieš savaitę iš transporto priemonių draudikų biuro gavau laišką, kuriame grasinama: jeigu nebus apdraustas mano automobilis, apie tai bus pranešta policijai ir aš privalėsiu sumokėti baudą. Automobilis šiuo metu nenaudojamas, stovi garaže – ar būtina jį drausti, norint išvengti baudos?


Gediminas Steponavičius
info@sandejas.lt
tel. 8 650 92555

 

Į Jūsų klausimą atsakau cituodamas Transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo įstatymo 4 ir 43 straipsnius: „Transporto priemonė, kurios įprastinė buvimo vieta yra Lietuvos Respublikos teritorijoje, privalo būti apdrausta transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu tol, kol ji yra įregistruota“ ir „Atsakingi už draudimo sutarties sudarymą fiziniai ir juridiniai asmenys, nesudarę šio įstatymo reikalavimus atitinkančios draudimo sutarties, taip pat transporto priemonių valdytojai, neturintys galiojančio draudimo liudijimo ar kito dokumento, kitos valstybės teisės aktų nustatyta tvarka patvirtinančio draudimo sutarties sudarymą, atsako pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą.“ Taigi, remiantis šiuo įstatymu, Lietuvoje naudojamos transporto priemonės privalo būti apdraustos transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu tol, kol jos yra įregistruotos (nepriklausomai važinėjama transporto priemone ar ne). Kitaip sakant, visą transporto priemonės registravimo laiką reikia turėti galiojančią draudimo sutartį. Draudikų biuras derina savo ir „Regitros“ duomenis ir praneša policijai apie registruotus, bet neapdraustus automobilius.
         
Taip, iš tiesų iš Jūsų minėto biuro fiziniams asmenims, neapdraudusiems savo automobilių, liepos pradžioje buvo išsiųsta apie 10 000 tokių laiškų (automobilių savininkai buvo parinkti atsitiktine tvarka), kuriuose teigiama, kad būtina sudaryti TPVCA privalomojo draudimo sutartis, nes priešingu atveju šie klientai bus perduodami policijai ir jiems grės administracinė atsakomybė. Šie laiškai buvo daugiau informacinio pobūdžio, kad atkreiptumėme automobilių savininkų dėmesį į transporto priemonių draudimą, nes statistika rodo, kad labai daug vairuotojų važinėja neapsidraudę – vieni pamiršta apie draudimo galiojimo pabaigą, kiti apskritai ignoruoja reikalavimą ir važiuoja neapsidraudę, negalvodami apie eismo įvykį, kuriame ne tik būtų sudaužyti automobiliai, bet ir žūtų žmonės; nekalbant jau apie solidžias baudas už važiavimą užsienyje be privalomojo draudimo poliso.
          Nors transporto priemonė ir privalo būti draudžiama visą jos registracijos laikotarpį, įstatymas numato galimybę parašyti prašymą draudimo įmonei, kad tam tikrą laikotarpį būtų galima nemokėti draudimo įmokų pagal pasirašytą sutartį, pasižadant, kad susitartu laikotarpiu nesinaudos automobiliu. Tačiau tokia praktika yra dar pakankamai reta ir draudimo kompanijų mažai naudojama.


Komentarai
Vardas*
E-mail 
Komentaras* 
Įveskyte tikrinimo kodą:
OSJVM
 Grįžti atgal
Vardas: 
Slaptažodis: 
Registracija
  INFORMACIJA KLIENTUI
  Praneškite apie įvykį
  Užduokite klausimą
  Prašymas draudimui