Pirmas puslapis    Ra??ykie mums Patikimumas, išskirtinis dėmesys klientui, kokybiškos draudimo paslaugos ir profesionalumas.
    Titulinis
    Apie mus
      Gyvybės draudimai
      Negyvybės draudimai
    Klausiate-Atsakome
    Atmintinės
    Partneriai
    Klientai
    Nuorodos
    Kontaktai
    Karjera
UADBB "SANDĖJAS"
Klaipėdos g. 19 LT-5300, Panevėžys
mob. telefonas (8 650) 92444
Faks. 8-45 586161
El. paštas: info@sandejas.lt
Klausiate-Atsakome
2008-09-16
Jūs klausiate

Į klausimą atsako
UADBB Sandėjas Brokeris

Nusipirkau 2004 m. automobilį „Toyota Avensis“, kurį ruošiuosi drausti KASKO draudimu. Automobilyje įmontuota garso aparatūra, „lieti“ ratlankiai. Draudimo bendrovės, į kurią kreipiausi, atstovas konstatavo, kad papildoma įranga nebus apdrausta, nes automobilis yra senas. Ar tikrai taip yra?


Gediminas Steponavičius
info@sandejas.lt
tel. 8 650 92555

 

          Draudžiant automobilį KASKO draudimu galima apdrausti ir papildomą įrangą – neatskiriamus sumontuotus priedus (lengvojo lydinio ratlankius, automobilio apsaugos sistemas, sumontuotas garso ir vaizdo aparatūras, navigacines sistemas, modifikuotas negamyklinės kėbulo dalis – „spoilerius“, veidrodėlius, žibintus ar kitą negamyklinę įrangą). Draudimo įmonės atstovas taip teigdamas turėjo omenyje tai, kad draudžiant KASKO draudimu jūsų automobilį papildoma įranga nebus įtraukta į draudimo sutartį pagal tą pačią įmoką bei draudimo sumą, nes, atsižvelgiant į taisykles, įranga į draudimo įmoką įeina tik tuomet, jei automobilis yra iki 3, kai kuriose bendrovėse – iki 4 metų senumo. Taigi jei draudžiamas automobilis yra iki mano paminėto amžiaus, papildoma įranga bus apdrausta.
          Senesnėse transporto priemonėse yra kitaip – įmontuota papildoma įranga draudžiama pagal pateiktus įsigijimo dokumentus. Draudimo suma neturi viršyti 20 proc. automobilio vertės. Na, o įvykus draudžiamajam įvykiui, draudimo išmoka yra mokama atsižvelgiant į papildomos įrangos rinkos vertę įvykio dieną. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad KASKO draudimas yra savanoriškas ir standartinės sutarčių sąlygos nėra reglamentuotos valstybės, kaip kad draudžiant savo civilinę atsakomybę privalomuoju transporto priemonių draudimu. Kiekviena draudimo kompanija turi savo nustatytas taisykles bei draudimo sąlygas. Kas vienoje draudimo bendrovėje yra nedraudžiamasis įvykis, kitoje gali būti atvirkščiai. Analizuodami draudimo kompanijų siūlomus produktus, galime teigti, kad yra bendrovių, kuriose draudžiant bet kokių metų automobilį KASKO draudimu, į draudimo įmoką iki tam tikros sumos įeina ir papildomos įrangos draudimas. Ypač tai turėtų būti aktualu tiems draudėjams, kurie perka garso ar vaizdo aparatūras, ratlankius ir pan. tose pardavimo vietose, kuriose negauna įsigijimo dokumentų. Tokių atveju reikalingos įsigytos įrangos nuotraukos.
          Taigi, kaip matote, automobiliuose gali būti sumontuota brangi papildoma įranga, kurios praradimas ar sugadinimas nebus atlyginti pagal standartines transporto priemonių draudimo sąlygas, jeigu automobilis bus senesnis nei 3–4 metai; nebus papildomai įtraukta sutartyje ta sąlyga arba tiesiog nebus atsižvelgta į konkrečios draudimo bendrovės draudimo taisykles. Kiekvienos draudimo įmonės savanoriško transporto priemonės KASKO draudimo taisyklės turi savų privalumų ir trūkumų. Todėl dar kartą pasikartoju, prieš sudarydami draudimo sutartį, visada gerai išanalizuokite draudimo taisykles, kad įvykus draudžiamajam įvykiui nepasirodytų, kad jis buvo „nedraudžiamųjų įvykių“ sąraše... O kad negaištumėte laiko, žinodami jūsų poreikius, mūsų įmonės darbuotojai, nuolatos sekdami ir analizuodami draudimo rinkoje vykstančius pasikeitimus, pasiūlys tinkamiausią draudimo produktą.


Komentarai
Vardas*
E-mail 
Komentaras* 
Įveskyte tikrinimo kodą:
0F83Z
 Grįžti atgal
Vardas: 
Slaptažodis: 
Registracija
  INFORMACIJA KLIENTUI
  Praneškite apie įvykį
  Užduokite klausimą
  Prašymas draudimui