Pirmas puslapis    Ra??ykie mums Patikimumas, išskirtinis dėmesys klientui, kokybiškos draudimo paslaugos ir profesionalumas.
    Titulinis
    Apie mus
      Gyvybės draudimai
      Negyvybės draudimai
    Klausiate-Atsakome
    Atmintinės
    Partneriai
    Klientai
    Nuorodos
    Kontaktai
    Karjera
UADBB "SANDĖJAS"
Klaipėdos g. 19 LT-5300, Panevėžys
mob. telefonas (8 650) 92444
Faks. 8-45 586161
El. paštas: info@sandejas.lt
Klausiate-Atsakome
2008.11.11
Jūs klausiate

Į klausimą atsako
UADBB Sandėjas Brokeris

Atvėsus orams, namus pradėjau šildyti malkomis. Kilo klausimas, jei sprogtų šildymo katilas ir padarytų mano turtui žalą, ar tai būtų draudžiamasis įvykis?


Gediminas Steponavičius
info@sandejas.lt
tel. 8 650 92555

 Sutinku, dabar populiariausi individualių namų šildymo katilai, kūrenami dujomis, skystu kuru ir ypač kietu kuru – malkomis, medienos atliekomis ir pan., kurių prasidėjęs kūrenimo sezonas kartais sukelia ir papildomų rūpesčių. Kaip statistika rodo, katilų sprogimai yra retas atvejis, tačiau pasitaikantis.

Į šį klausimą Jums turėjo atsakyti draudimo kompanijos, kurioje sudarėtė draudimo sutartį, darbuotojas. Nematant sutarties (t. y. kokioje draudimo bendrovėje ir kokiomis sąlygomis yra draustas jūsų turtas) vienareikšmiškai sunku atsakyti į klausimą. Daugelyje sudaromų turto draudimo sutarčių apdraudžiamos rizikos yra standartinės, t. y. ugnis, vanduo, stichinės nelaimės, vagystė bei trečiųjų asmenų tyčinė veika. Mums aktuali rizika draudikų yra priskiriama prie ugnies rizikos. Kas yra sprogimas? Tai dujų ar garų plėtimusi pagrįstas staiga vykstantis jėgos pasireiškimas. Kai talpa (t. y. katilas, vamzdis ar kt.), sprogsta, tuomet jos sienos sudraskomos, o dėl to išsilygina slėgių skirtumas tapos viduje ir išorėje. Taip pat kaip ir vanduo, kuris ne pagal paskirtį staiga ir netikėtai išsiveržia iš šildymo garu ar karštu vandeniu įrenginių. Tad, jei atsitiks tokia nelaimė ir bus apgadintas ne tik katilas, bet kartu jo sprogimas pridarys nuostolių ir aplinkui, tai bus draudžiamasis įvykis. Ir žala bus atlyginti tam turtui, kuris buvo apdraustas, t. y. arba sienoms, arba viduje esančiam turtui.
Tačiau mes norime atkreipti Jūsų dėmesį, kad šildymo katilus turi įrenginėti šiam darbui atestuota įmonė ir jūs privalote juos ekspluatuoti griežtai laikydamasis visų techninių reikalavimų bei sąlygų. Priešingu atveju tokia situacija gali būti traktuojamas kaip nedraudžiamasis įvykis.Komentarai
Vardas*
E-mail 
Komentaras* 
Įveskyte tikrinimo kodą:
FJ9M1
 Grįžti atgal
Vardas: 
Slaptažodis: 
Registracija
  INFORMACIJA KLIENTUI
  Praneškite apie įvykį
  Užduokite klausimą
  Prašymas draudimui