Pirmas puslapis    Ra??ykie mums Patikimumas, išskirtinis dėmesys klientui, kokybiškos draudimo paslaugos ir profesionalumas.
    Titulinis
    Apie mus
      Gyvybės draudimai
      Negyvybės draudimai
    Klausiate-Atsakome
    Atmintinės
    Partneriai
    Klientai
    Nuorodos
    Kontaktai
    Karjera
UADBB "SANDĖJAS"
Klaipėdos g. 19 LT-5300, Panevėžys
mob. telefonas (8 650) 92444
Faks. 8-45 586161
El. paštas: info@sandejas.lt
Klausiate-Atsakome
2008-11-18
Jūs klausiate

Į klausimą atsako
UADBB Sandėjas Brokeris

Neseniai nukentėjau eismo įvykyje, kuriame mano 1988 m. automobilis (jo vertė šią dieną – 1000 Lt) patyrė nemažų nuostolių. Nors autoserviso apskaičiuota darbų vertė – 2250 Lt, atsakingos draudimo kompanijos žalos atlygintojas siūlo man 560 Lt ir grąžina man sugadintą automobilį, nes, anot jo, automobilio remontuoti ekonomiškai netikslinga. Ar draudimo bendrovė yra teisi?


Gediminas Steponavičius
info@sandejas.lt
tel. 8 650 92555

 

          Lietuvoje draudimo santykius, o būtent transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo santykius reglamentuoja šie įstatymai: LR draudimo įstatymas; LR transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo įstatymas; LR Vyriausybės nutarimas „Dėl eismo įvykio metu padarytos žalos nustatymo ir išmokos mokėjimo taisyklių patvirtinimo“ (Vyriausybės 2004 m. birželio 23 d. nutarimu Nr. 795 patvirtintos taisyklės) ir LR Civilinis kodeksas. Įvykus draudžiamajam įvykiui draudimo kompanijos atstovas (šiuo atveju žalų ekspertas) žalos ir išmokos dydį nustato remdamasis mano minėtu įstatymu ir taisyklėmis, kuriose teigiama, kad ,,Žalos dėl turto sunaikinimo dydis nustatomas pagal sunaikinto turto rinkos vertę iki sunaikinimo ir likutinę vertę po eismo įvykio. Turtas laikomas sunaikintų, kai jį remontuoti ekonomiškai netikslinga. Turtą remontuoti ekonomiškai netikslinga, jeigu būtinos remonto išlaidos yra lygios 75 procentams turto rinkos vertės iki eismo įvykio arba didesnės“.
          Jeigu yra nustatyta, kad jūsų transporto priemonę remontuoti netikslinga, tai žala yra automobilio rinkos kaina draudžiamojo įvykio dieną sumažinta jos įrangos liekanų po draudžiamojo įvykio verte. Liekanų vertė apskaičiuojama pagal Kelių transporto priemonių vertės nustatymo tvarkos ir kelių transporto priemonių vertinimo instrukciją. Po draudžiamojo įvykio transporto priemonės liekanos lieka automobilio savininkui. Iš jūsų pateiktos informacijos sprendžiame, kad būtent tokiu būdu ir buvo apskaičiuota išmoka už jūsų sunaikintą automobilį. Pagal atskirą susitarimą draudimo kompanija gali išmokėti išmoką lygią transporto priemonės rinkos vertei draudžiamojo įvykio dieną, tokiu atveju draudikas įgyja šios transporto priemonės liekanos savininko teises. Tai priklausytų nuo transporto priemonės pagaminimo metų, modelio bei kt.
          Jei jūs manote, kad draudimo bendrovė neteisingai įvertino jūsų patirtą žalą, turite raštu kreiptis į draudimo bendrovės centrinę būstinę, nurodant ginčo aplinkybes ir savo reikalavimą, pridėdami reikalavimo pagrįstumą įrodančius dokumentus. Gavę neigiamą arba per 30 d. negavę jokio atsakymo, per 2 mėnesius įgyjate teisę dėl ginčo išsprendimo kreiptis į LR Draudimo Priežiūros komisiją ar teismą.
           Mes, kaip draudimo brokeriai, taupydami savo klientų laiką, rekomenduojame dėl pradinės žodinės konsultacijos kreiptis į mus. UADBB „Sandėjas“ pakonsultuos, patars bei išaiškins painias draudiko taisykles.

Komentarai
  gintaras
2014-03-12 14:41:00  
stai nesenai,seis metais ,as su patevio masina stovejimo aiksteleje,vaziodamas adbulas stuktelejau i kitos masinos galini bamperi,ir jis yluzo,as mano masina nenukentejo,patevio masina drausta pzu.uzpildeme deklaracija,o pzu nenori kompensoti,ir sumoketi nukentejusiuj,kodel
 
Vardas*
E-mail 
Komentaras* 
Įveskyte tikrinimo kodą:
UYPCT
 Grįžti atgal
Vardas: 
Slaptažodis: 
Registracija
  INFORMACIJA KLIENTUI
  Praneškite apie įvykį
  Užduokite klausimą
  Prašymas draudimui