Pirmas puslapis    Ra??ykie mums Patikimumas, išskirtinis dėmesys klientui, kokybiškos draudimo paslaugos ir profesionalumas.
    Titulinis
    Apie mus
      Gyvybės draudimai
      Negyvybės draudimai
    Klausiate-Atsakome
    Atmintinės
    Partneriai
    Klientai
    Nuorodos
    Kontaktai
    Karjera
UADBB "SANDĖJAS"
Klaipėdos g. 19 LT-5300, Panevėžys
mob. telefonas (8 650) 92444
Faks. 8-45 586161
El. paštas: info@sandejas.lt
Klausiate-Atsakome
2009-12-08
Jūs klausiate

Į klausimą atsako
UADBB Sandėjas draudimo brokerė

Ar gali draudimo kompanija atsisakyti atlyginti žalą, motyvuodama, kad automobilio padangos įvykio metu buvo netvarkingos?


Jolanta Nakrošienė
info@sandejas.lt
tel. 8 650 92444

              Tikrai taip -  važinėdami su netvarkingomis padangomis (laiku nepasikeitę, nudilusiomis ir pan.)  vairuotojai sulauks ne tik baudos iš policijos pareigūnų, bet ir įvykus eismo įvykiui, rizikuoja prarasti teisę į draudimo bendrovės žalos atlyginimą. Eismo priežiūros tarnybos pareigūnams ir draudikams nustačius, kad avarijos priežastis – netinkamos padangos, draudimo bendrovė gali atsisakyti atlyginti žalą, nes šiuo atveju transporto priemonė traktuojama kaip techniškai netvarkinga.
              Rizika patekti į avariją priklauso ne tik nuo vairuotojo kvalifikacijos, oro sąlygų ir pan., bet didelis vaidmuo atitenka ir padangų kokybei. Tiesa, šiuo atveju nebekalbėkime apie tai, kad su „plikomis“ padangomis lengviau su kuo nors susidurti. Tad susirūpinti turėtų ne tik tie, kurie vis dar važinėja vasarinėmis padangomis. Ar padangų protektoriaus gylis atitinka keliamus reikalavimus turėtų patikrinti universaliomis padangomis ne pirmą sezoną važinėjantys vairuotojai. Kelių eismo taisyklėse numatyta, kad vasarinių padangų protektoriaus rašto gylys turi būti ne mažesnis kaip 1,6 mm, tuo tarpu žieminių – 3 mm. Šie skaičiai – kritinė riba ir jų neatitikimas įvykio atveju bus traktuojamas kaip nedraudžiamasis ir nuostolius dengsite iš savo kišenės.
             
Specialistų teigimu, jei protektoriaus gylis yra 2–3 mm, tai avarijos tikimybė yra 20 proc. mažesnė negu tada, kai protektoriaus gylis tėra 1–2 mm. Jei protektoriaus gylis 3–5 mm, tai tikimybė patekti į avariją sumažėja 30 proc., nebekalbant apie tai, kad tinkamos padangos gali padėti net esant ekstremalioms situacijoms.Tad ar verta taupyti ir rizikuoti savo ir kitų eismo dalyvių sveikata bei turtu?

Komentarai
Vardas*
E-mail 
Komentaras* 
Įveskyte tikrinimo kodą:
1G839
 Grįžti atgal
Vardas: 
Slaptažodis: 
Registracija
  INFORMACIJA KLIENTUI
  Praneškite apie įvykį
  Užduokite klausimą
  Prašymas draudimui