Pirmas puslapis    Ra??ykie mums Patikimumas, išskirtinis dėmesys klientui, kokybiškos draudimo paslaugos ir profesionalumas.
    Titulinis
    Apie mus
      Gyvybės draudimai
      Negyvybės draudimai
    Klausiate-Atsakome
    Atmintinės
    Partneriai
    Klientai
    Nuorodos
    Kontaktai
    Karjera
UADBB "SANDĖJAS"
Klaipėdos g. 19 LT-5300, Panevėžys
mob. telefonas (8 650) 92444
Faks. 8-45 586161
El. paštas: info@sandejas.lt
Klausiate-Atsakome
2010-03-23
Jūs klausiate

Į klausimą atsako
UADBB Sandėjas Brokeris

Šiais metais atnaujinant TPVCA privalomojo draudimo sutartį, mano draudikė man pasiūlė tvirtai didesnę įmoką, nei praeitais metais, motyvuodama, kad prieš du metus turėjau įvykį, kuriame buvau pripažinta kalta. Ar tai teisinga?


Gediminas Steponavičius
info@sandejas.lt
tel. 8 650 92555

             Manau, kad taip. Nes nuo š.m. pradžios, teikdamos privalomojo civilinės atsakomybės draudimo paslaugas, draudimo bendrovės atsižvelgia ne tik į automobilio istoriją, tačiau ir į kliento vairavimo patirtį. Duomenis apie žmogaus vairavimo patirtį ir sukeltus eismo įvykius šalyje veikiančioms draudimo įmonėms teikia Draudikų biuras. Įstaigos duomenų bazėje kaupiama informacija apie šalies gyventojų padarytas avarijas nuo 2004-ųjų. Pagal šią naująją tvarką yra įvertinama ne konkrečios transporto priemonės, o kiekvieno vairuotojo rizika. Jeigu iki šiol klientas padarydavo avariją su vienu automobiliu, paskui jį parduodavo ar tiesiog atiduodavo „metalo laužui“ ir įsigydavo naują, tai kartu pradangindavo ir visą draudimo istoriją ir jam draudimo polisas naujam automobiliui nebrangdavo. Pagal naująją tvarką draudimo bendrovės gali sužinoti visus vairuotojo sukeltus eismo įvykius, nesvarbu, kokią ar kam priklausančią transporto priemonę jis vairavo.                   

              Dėl šios informacijos draudimo bendrovės akyliau tikrina vairuotojų „nuodėmes“.  Tokia naujovė be avarijų važinėjantiems klientams tikrai yra gera žinia, nes jų istoriją mato kiekviena draudimo įmonė, todėl žmogus gali pasirinkti tą, kuri siūlo patraukliausią kainą. Nes anksčiau nuolaidas lojaliems ir drausmingiems vairuotojams taikė kiekviena įmonė atskirai, dabar jos galima jų reikalauti iš visų.

               Tokia praktika taikoma daugelyje ES valstybių, dabar ši galimybė atsirado ir Lietuvoje. Toks skaičiavimas teisingesnis, nes nedrausmingi vairuotojai kentės labiau, jų padarytų nuostolių našta nebebus perkeliama ant tvarkingai važinėjančių žmonių pečių. Statistiškai galima teigti, kad kainos turėtų sumažėti maždaug trečdaliui vairuotojų, padidėti - 5 procentams, o likusiems nesikeisti. O pabrangimas priklauso nuo žalų istorijos – vieniems - 20 proc., kitiems - 2-3 kartus.

 

Komentarai
Vardas*
E-mail 
Komentaras* 
Įveskyte tikrinimo kodą:
LQHSK
 Grįžti atgal
Vardas: 
Slaptažodis: 
Registracija
  INFORMACIJA KLIENTUI
  Praneškite apie įvykį
  Užduokite klausimą
  Prašymas draudimui