Pirmas puslapis    Ra??ykie mums Patikimumas, išskirtinis dėmesys klientui, kokybiškos draudimo paslaugos ir profesionalumas.
    Titulinis
    Apie mus
      Gyvybės draudimai
      Negyvybės draudimai
    Klausiate-Atsakome
    Atmintinės
    Partneriai
    Klientai
    Nuorodos
    Kontaktai
    Karjera
UADBB "SANDĖJAS"
Klaipėdos g. 19 LT-5300, Panevėžys
mob. telefonas (8 650) 92444
Faks. 8-45 586161
El. paštas: info@sandejas.lt
Klausiate-Atsakome
2011-03-15
Jūs klausiate

Į klausimą atsako
UADBB Sandėjas draudimo brokerė

Ar gali draudimo bendrovė reikalauti iš manęs grąžinti draudimo išmoką jei automobilis, su kuriuo aš padariau eismo įvykį, buvo draustas?


Jolanta Nakrošienė
info@sandejas.lt
tel. 8 650 92444

Taip,  gali. Draudimo bendrovė, atlyginusi žalą nukentėjusiam asmeniui, turi teisę, esant tam tikroms sąlygoms, reikalauti, kad dėl žalos atsakingas asmuo grąžintų visą ar dalį tos sumos, kurią išmokėjo nukentėjusiajam. 100 proc. regreso (atgręžtinio reikalavimo) teisė yra tada,  jei kaltininkas vairavo transporto priemonę neblaivus, apsvaigęs nuo vaistų, narkotinių ar kitų svaigiųjų medžiagų, taip pat kai vartojo alkoholį ar kitas svaigiąsias medžiagas po eismo įvykio iki jo aplinkybių nustatymo arba vengė blaivumo ar apsvaigimo patikrinimo; vairavo techniškai netvarkingą transporto priemonę, kai ją naudoti draudžia teisės aktai, ir eismo įvykis įvyko dėl šios priežasties; padarė žalą neturėdamas teisėto pagrindo vairuoti transporto priemonę ar neturėdamas teisės vairuoti šios rūšies transporto priemonę; pasišalino iš įvykio vietos; padarė žalos tyčia.
                       Yra atvejų, kai
draudimo bendrovė reikalauja, kad dėl žalos padarymo atsakingas asmuo grąžintų dalį tos sumos, kurią išmokėjo nukentėjusiajam. Tai atvejai, kai dėl eismo įvykio kaltas "didesnės rizikos" vairuotojas, nei buvo nurodyta  draudimo sutarties sąlygose; taip pat jeigu atsakingas už įvykį asmuo nepranešė ir neinformavo per įstatymo nustatytą laiką savo draudimo kompanijos apie įvykį, draudimo bendrovė gali taikyti iki 50% dydžio regresą, t. y., turi teisę susigrąžinti iki pusės sumos, kurią išmokėjo nukentėjusiam.

Komentarai
Vardas*
E-mail 
Komentaras* 
Įveskyte tikrinimo kodą:
LQHSK
 Grįžti atgal
Vardas: 
Slaptažodis: 
Registracija
  INFORMACIJA KLIENTUI
  Praneškite apie įvykį
  Užduokite klausimą
  Prašymas draudimui