Pirmas puslapis    Ra??ykie mums Patikimumas, išskirtinis dėmesys klientui, kokybiškos draudimo paslaugos ir profesionalumas.
    Titulinis
    Apie mus
      Gyvybės draudimai
      Negyvybės draudimai
    Klausiate-Atsakome
    Atmintinės
    Partneriai
    Klientai
    Nuorodos
    Kontaktai
    Karjera
UADBB "SANDĖJAS"
Klaipėdos g. 19 LT-5300, Panevėžys
mob. telefonas (8 650) 92444
Faks. 8-45 586161
El. paštas: info@sandejas.lt
Klausiate-Atsakome
2007-06-05
Jūs klausiate

Į klausimą atsako
UADBB Sandėjas Direktorius

Esame apsidraudę Sveikatos priežiūros įstaigų civilinės atsakomybės už pacientams padarytą žalą privalomuoju draudimu. Jis baigsis artimiausiu metu. Gavę naują pasiūlymą, buvome nustebinti didele įmoka. Šią draudimo rūšį, kiek žinome, vykdo tik dvi draudimo kompanijos Lietuvoje. Pasiūlymai beveik vienodi, ir draudimo įmoka, mūsų nuomone, viršija draudimo kompanijos prisiimtą atsakomybę. Gal galėtumėte patarti, kaip elgtis, ar pasiūlyti alternatyvą.


Jūratė Steponavičienė
info@sandejas.lt
tel. 8 650 92000

Šiai dienai šis klausimas sveikatos priežiūros įstaigoms yra aktualus. Tai parodė šiemet kovo 21 dieną UAB „Ekspozona“ organizuota konferencija „Medicina ir teisė. Problemos ir aktualijos“, į kurią buvau pakviesta skaityti pranešimą tema „Sveikatos priežiūros įstaigų civilinės atsakomybės už pacientams padarytą žalą privalomojo draudimo taisyklių analizė, jų atitikimas sveikatos priežiūros įstaigų aktualijoms.“ 2005 metų sausio 6 dieną buvo priimtas Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro įsakymas ,,Dėl sveikatos priežiūros įstaigų civilinės atsakomybės už pacientams padarytą žalą privalomojo draudimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ Nr. V-6. Sveikatos priežiūros įstaigos gali imtis tam tikros sveikatos priežiūros paslaugų teikimo veiklos tik: - užsiregistravusios juridinių asmenų registre; - turinčios galiojančią licenciją; - turinčios civilinės atsakomybės dėl galimos žalos pacientui atlyginimo draudimą. Todėl alternatyvos privalomajam draudimui nėra ir būti negali. Daugelis įstaigų vadovų pripažino, kad draudimo suma 50000 litų vienam įvykiui yra per maža, palyginti su įmoka. Lietuvos Respublikos Seime sudaryta darbo grupė dėl įstatymo pakeitimo, todėl nuoširdžiai patariame visiems sveikatos priežiūros įstaigų vadovams kreiptis į šią komisiją su reikalavimais padaryti pakeitimus Lietuvos Respublikos pacientų teisių ir žalos atlyginimo įstatyme. Viena didžiausių problemų yra neribota bendra draudimo suma, kadangi daugelis draudimo kompanijų neprisiima ir negali prisiimti tokios rizikos. Aš siūlyčiau iškelti reikalavimą ribotai bendrai draudimo sumai, tačiau įpareigoti medicinos įstaigas, baigiant išnaudoti pastarąją, persidrausti. Šiuo atveju nežalingos medicinos įstaigos išvengs didelių įmokų, o žalingosios bus priverstos arba peržiūrėti savo vykdomą veiklą, arba mokėti didesnes įmokas. Kadangi nėra apribotos bendros draudimo sumos, draudimo kompanijos vengia prisiimti vienam draudimo įvykiui daugiau nei 50000 litų riziką. Esant griežtai nustatytai bendrai draudimo sumai, didesnė vieno draudiminio įvykio draudimo suma nebe taip baugins draudikus. UADBB ,,Sandėjas“ ieško kuo palankiausių sprendimų savo aptarnaujamoms medicinos įstaigoms, vesdama derybas su draudimo kompanijomis, derindama privalomąjį draudimą su savanorišku. Kadangi kiekviena sveikatos priežiūros paslaugų teikėja (įstaiga) yra individualus atvejis, patariame kreiptis, mes rasime sprendimą, atitiksiantį būtent jūsų įmonės poreikius.

Komentarai
Vardas*
E-mail 
Komentaras* 
Įveskyte tikrinimo kodą:
VAQDU
 Grįžti atgal
Vardas: 
Slaptažodis: 
Registracija
  INFORMACIJA KLIENTUI
  Praneškite apie įvykį
  Užduokite klausimą
  Prašymas draudimui