Pirmas puslapis    Ra??ykie mums Patikimumas, išskirtinis dėmesys klientui, kokybiškos draudimo paslaugos ir profesionalumas.
    Titulinis
    Apie mus
      Gyvybės draudimai
      Negyvybės draudimai
    Klausiate-Atsakome
    Atmintinės
    Partneriai
    Klientai
    Nuorodos
    Kontaktai
    Karjera
UADBB "SANDĖJAS"
Klaipėdos g. 19 LT-5300, Panevėžys
mob. telefonas (8 650) 92444
Faks. 8-45 586161
El. paštas: info@sandejas.lt
Klausiate-Atsakome
2007-08-13
Jūs klausiate

Į klausimą atsako
UADBB Sandėjas Brokeris

Prieš 4 mėnesius sudariau kasko draudimo sutartį vienoje draudimo bendrovėje. Neseniai patyriau avariją. Per ją buvo stipriai apgadintas mano automobilis. Draudimo bendrovė, kompensuodama nuostolius, apskaičiavo didelį automobilio nusidėvėjimą? Kodėl?


Gediminas Steponavičius
info@sandejas.lt
tel. 8 650 92555

Sunku vienareikšmiškai atsakyti į jūsų klausimą nematant draudimo sutarties: nežinome nei kiek metų jūsų automobiliui, nei kokios draudimo sąlygos buvo pasirinktos prieš sudarant sutartį. Pirmiausia svarbu žinoti (matyti sutartyje), koks draudimo būdas buvo pasirinktas sudarant kasko draudimo sutartį: 1) nauja verte, neskaičiuojant dalių nusidėvėjimo (draudžiami tik visiškai nauji automobiliai), 2) rinkos verte, neskaičiuojant dalių nusidėvėjimo (draudžiami 3-5 metų automobiliai, priklausomai nuo draudimo kompanijos), 3) rinkos verte, skaičiuojant dalių nusidėvėjimą (draudžiami likusieji automobiliai). Jei transporto priemonė buvo apdrausta pirmuoju būdu, tai draudimo suma lygi transporto priemonės pirkimo kainai ir draudimo sutarties metu išlieka nekintanti (t. y. neskaičiuojamas nusidėvėjimas ir automobilio vertė visus metus nemažėja). Antruoju būdu, skirtingai nuo pirmojo, žala atlyginama neišskaičiavus apdraustos transporto priemonės dalių nuvertėjimo dėl nusidėvėjimo, bet automobilio vertė mažėja. Remontas abiem atvejais pasirenkamas draudėjo pageidaujamame autoservise. Jeigu automobiliui daugiau nei 5 metai, kasko draudime taikomas trečiasis būdas, kada žala atlyginama išskaičiavus apdraustos transporto priemonės ar jos dalių nuvertėjimą dėl nusidėvėjimo. Nusidėvėjimas skaičiuojamas remiantis kiekvienos draudimo kompanijos taisyklėmis, taip pat ir Kelių transporto priemonių vertinimo instrukcija. Kaip matote, draudimo išmoka už sugadintą, visai sunaikintą ar pavogtą apdraustą transporto priemonę išmokama proporcingai draudimo sumos bei jos rinkos vertės santykiui įvykio dieną. Ar jūsų pretenzijos pagrįstos draudimo kompanijai, tiksliai atsakyti galėtume tik matydami draudimo sutartį. Apie draudimo sutarties sąlygas rekomenduotume susimąstyti ne tada, kai įvyksta draudiminis įvykis, bet prieš ją sudarant. Profesionaliai išanalizuoti draudimo taisykles, įvertinti draudimo rizikas, pasirinkti optimalų draudimo būdą, maksimaliai padėsiantį užtikrinti draudiminę apsaugą, jums visada padės uždarosios akcinės draudimo brokerių bendrovės „Sandėjas“ kvalifikuoti specialistai, o atsitikus įvykiui - mūsų bendrovės žalų ekspertas.

Komentarai
Vardas*
E-mail 
Komentaras* 
Įveskyte tikrinimo kodą:
UZPCT
 Grįžti atgal
Vardas: 
Slaptažodis: 
Registracija
  INFORMACIJA KLIENTUI
  Praneškite apie įvykį
  Užduokite klausimą
  Prašymas draudimui