Pirmas puslapis    Ra??ykie mums Patikimumas, išskirtinis dėmesys klientui, kokybiškos draudimo paslaugos ir profesionalumas.
    Titulinis
    Apie mus
      Gyvybės draudimai
      Negyvybės draudimai
    Klausiate-Atsakome
    Atmintinės
    Partneriai
    Klientai
    Nuorodos
    Kontaktai
    Karjera
UADBB "SANDĖJAS"
Klaipėdos g. 19 LT-5300, Panevėžys
mob. telefonas (8 650) 92444
Faks. 8-45 586161
El. paštas: info@sandejas.lt
Klausiate-Atsakome
2008-04-14
Jūs klausiate

Į klausimą atsako
UADBB Sandėjas Brokeris

Praeitą mėnesį mūsų rubrikoje „Klausiate – atsakome“ jau rašėme apie TPVCA privalomojo draudimo įstatymo pakeitimus ir plačiau apie vieną iš įstatymo naujovių - nustatytą naują eismo įvykių registravimo tvarką. Naujoji tvarka įsigaliojo kiek anksčiau, nei buvo numatyta, todėl šiandien plačiau apie tai.


Gediminas Steponavičius
info@sandejas.lt
tel. 8 650 92555

           Informuojame, kad nuo 2008 m. balandžio 9 d. Lietuvos Vyriausybės nutarimu „Dėl kelių eismo taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo įsigaliojo Kelių eismo taisyklių nuostatos dėl policijos nekvietimo. Remiantis jomis, įvykus mažam techniniam eismo įvykiui, jeigu jame nėra žuvusių ar sužalotų asmenų, nėra apgadintas nedalyvavusių eismo įvykyje asmenų turtas, taip pat jeigu eismo įvykio metu susiduria ne daugiau kaip du automobiliai, šalys sutaria dėl aplinkybių, ir jei asmuo, kurio turtui padaryta žala yra įvykio vietoje, gali užpildyti eismo įvykio deklaraciją ir nekviesti policijos pareigūnų. Užpildžius šią deklaraciją, ją bus būtina pateikti ne policijai, o atsakingam draudikui (deklaracija atstos policijos pažymą). Pastarasis privalės nustatyti kaltininką, apskaičiuoti ir išmokėti draudimo išmoką. Manoma, nors tai pareikalaus papildomų draudikų darbo išteklių, vairuotojams nauda turėtų būti akivaizdi ir laiko ir piniginiu atžvilgiu, ypač kai įvykio metu padaryta žala yra smulki. Naujoji tvarka palanki ir tuo, kad vairuotojai, patyrę eismo įvykyje nedidelę žalą ir susitarę tarpusavyje, išsaugos savo, kaip gero vairuotojo reputaciją. Tokį variantą pasirinkusiems vairuotojams draudimas nebrangs, nes bet kuris (tiek smulkus, tiek ne) eismo įvykis draudimo kompanijų traktuojamas kaip sumažėjęs vairuotojo drausmingumas, registruojamas į duomenų bazę ir lemia (t. y. didina) bazinę draudimo įmoką.
          Kokios yra ir kur įsigyti šias deklaracijas? Remiantis privalomojo draudimo įstatymu, jas visiems savo draudėjams kartu su draudimo sutartimis išdavinėjame (kartu paaiškindami kaip pildyti) jau nuo š. m. pradžios. Eismo įvykio deklaracija – tai anketos formos lapas, kurį užpildyti reikia tiesiog atsakant į klausimus, nubraižyti elementarią schemą (be tikslių atstumų, mastelių ir pan.) bei pasirašyti visiems atsakingiems už įvykį eismo dalyviams. Jeigu Jūsų sutartys yra sudarytos anksčiau arba taip dėl kokių priežasčių neturite eismo įvykio deklaracijos, jas galite gauti visose draudimo bendrovėse, policijoje; jas platins ir degalinių tinklas. Kraštutiniu atveju, įvykio metu neturint nustatytos formos deklaracijos, viskas surašoma ir nubraižoma ant paprasto popieriaus lapo.
          Kartu noriu priminti, jei įvykio metu žuvo ar buvo sužeistas žmogus, susiduria trys ir daugiau transporto priemonių, šalys nesutaria dėl aplinkybių ar jei asmens, kurio turtui padaryta žala, nėra įvykio vietoje (pvz. nuverstas stulpas ar tvora), tai taip supaprastinai įvykio forminti negalima ir būtina kviesti policiją.


Komentarai
Vardas*
E-mail 
Komentaras* 
Įveskyte tikrinimo kodą:
FJ0M1
 Grįžti atgal
Vardas: 
Slaptažodis: 
Registracija
  INFORMACIJA KLIENTUI
  Praneškite apie įvykį
  Užduokite klausimą
  Prašymas draudimui