Pirmas puslapis    Ra??ykie mums Patikimumas, išskirtinis dėmesys klientui, kokybiškos draudimo paslaugos ir profesionalumas.
    Titulinis
    Apie mus
      Gyvybės draudimai
      Negyvybės draudimai
    Klausiate-Atsakome
    Atmintinės
    Partneriai
    Klientai
    Nuorodos
    Kontaktai
    Karjera
UADBB "SANDĖJAS"
Klaipėdos g. 19 LT-5300, Panevėžys
mob. telefonas (8 650) 92444
Faks. 8-45 586161
El. paštas: info@sandejas.lt
Klausiate-Atsakome
2008-05-20
Jūs klausiate

Į klausimą atsako
UADBB Sandėjas Brokeris

Kas atlygins man žalą, jei eismo įvykio metu nukentėjau kaip keleivė (lūžo ranka, patyriau įvairių sutrenkimų)? Esu apsidraudusi nuo nelaimingų atsitikimų vienoje draudimo kompanijoje, o kaltininko ĮTPVCA drausta kitoje?


Gediminas Steponavičius
info@sandejas.lt
tel. 8 650 92555

          Nukentėjęs asmuo ne tik gali, bet tiesiog privalo raštu kreiptis į kaltininko draudimo bendrovę, kurioje jis yra apdraudęs savo transporto priemonę privalomuoju draudimu, ir pateikti visus nuostolių argumentus. Įstatymų nustatyta tvarka, TPVCA privalomojo draudimo sumos yra – 100000 eurų turtui ir 500000 eurų asmeniui, iš jų neturtinės (moralinės) žalos iki 1000 eurų. Tai reiškia, kad, įvykus draudžiamajam įvykiui, kaltininko draudimo kompanija atlygina žalą šiose ribose.
         
Kai žala padaryta asmens sveikatai, turi būti įvertinama visa dėl sveikatos sužalojimo asmens patirta žala. Tokiu atveju nuostolius sudaro negautos pajamos, kurias nukentėjęs asmuo būtų gavęs, jeigu jo sveikata nebūtų sužalota, ir su sveikatos grąžinimu susijusios išlaidos (gydymo, papildomo maitinimo, vaistų įsigijimo, protezavimo, sužaloto asmens priežiūros, specialių transporto priemonių įsigijimo, sužaloto asmens perkvalifikavimo išlaidos ir kitos sveikatai grąžinti būtinos išlaidos). Turtinė žala turi būti pagrįsta sąskaitomis ir kitais dokumentais.
         
Kartu noriu priminti, kad į tą pačią draudimo kompaniją, kuri atlygino turtinę žalą, jūs turite teisę kreiptis ir dėl neturtinės žalos (skausmas, išgyvenimai, riboto bendravimo galimybė ir pan.) atlyginimo ir ji nustatys, ar yra pagrindo mokėti moralinę žalą ar ne. Jei draudikas mokėti nesutiks, jos reikalauti galėsite tik per teismą. Kaip jau minėjau, šiuo metu neturtinės žalos draudimo suma yra iki 1000 eurų, jos dydį nustato draudimo kompanija arba teismas.
         
Kadangi sužalojimai buvo nustatyti, jūs galite tikėtis tiek mano jau minėtos turtinės, tiek neturtinės žalos atlyginimo iš atsakingo už eismo įvykį draudiko. Ir kadangi sakote, kad esate apsidraudusi savanoriškuoju draudimu nuo nelaimingų atsitikimų, todėl už patirtą traumą žalą atlygins ir draudimo bendrovė, kurioje yra sudaryta nelaimingų atsitikimų draudimo sutartis pagal draudimo sutartyje numatytas sąlygas.

Komentarai
Vardas*
E-mail 
Komentaras* 
Įveskyte tikrinimo kodą:
K5FQI
 Grįžti atgal
Vardas: 
Slaptažodis: 
Registracija
  INFORMACIJA KLIENTUI
  Praneškite apie įvykį
  Užduokite klausimą
  Prašymas draudimui