Pirmas puslapis    Ra??ykie mums Patikimumas, išskirtinis dėmesys klientui, kokybiškos draudimo paslaugos ir profesionalumas.
    Titulinis
    Apie mus
      Gyvybės draudimai
      Negyvybės draudimai
    Klausiate-Atsakome
    Atmintinės
    Partneriai
    Klientai
    Nuorodos
    Kontaktai
    Karjera
UADBB "SANDĖJAS"
Klaipėdos g. 19 LT-5300, Panevėžys
mob. telefonas (8 650) 92444
Faks. 8-45 586161
El. paštas: info@sandejas.lt
Klausiate-Atsakome
2008-07-15
Jūs klausiate

Į klausimą atsako
UADBB Sandėjas Brokeris

Kokia draudimo rūšis atlygintų žalą nukentėjusiems per autoįvykį kaltininko automobilyje važiavusiems keleiviams?


Gediminas Steponavičius
info@sandejas.lt
tel. 8 650 92555

 

Šiais beprotiško skubėjimo laikais, kai naudojamasi daugybe priemonių, padedančių visur suspėti, labai dažnai padaroma žala tiek mūsų sveikatai ar gyvybei (fizinė žala); tiek turtui, esamoms ir negautoms pajamoms (turtinė žala); tiek orumui, garbei, pasikeitusioms gyvenimo sąlygoms (neturtinė žala). Apsidraudus transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu, įvykus eismo įvykiui žala atlyginama nukentėjusio trečiojo asmens sveikatai ir (ar) žalai, atsiradusiai dėl gyvybės netekimo bei nukentėjusio asmens turtui padaryta žala. Tretysis asmuo – tai asmuo (Jūsų atveju – keleivis), kuriam per eismo įvykį yra padaroma žala ir kuris įstatymo nustatyta tvarka turi teisę kreiptis dėl žalos (tiek turtinės, tiek neturtinės) atlyginimo. Žala padaryta asmens sveikatai, turi būti įvertinama visa dėl sveikatos sužalojimo asmens patirta žala. Tai - negautos pajamos, kurias nukentėjęs asmuo būtų gavęs, jeigu jo sveikata nebūtų sužalota, ir su sveikatos grąžinimu susijusios išlaidos (gydymo, papildomo maitinimo, vaistų įsigijimo, protezavimo, sužaloto asmens priežiūros, specialių transporto priemonių įsigijimo, sužaloto asmens perkvalifikavimo išlaidos bei kitos sveikatai grąžinti būtinos išlaidos). Jei asmuo žuvo, žala, atsiradusi dėl gyvybės atėmimo, yra laidojimo ir su tuo susijusios išlaidos bei išlaidos žalos atlyginimui dėl maitintojo netekimo. Teisę į žalos atlyginimą turi asmenys, kurie buvo mirusiojo išlaikomi arba jo mirties dieną turėjo teisę gauti iš jo išlaikymą (nepilnamečiai vaikai, sutuoktinis, nedarbingi tėvai ar kiti faktiniai nedarbingi išlaikytiniai), taip pat mirusiojo vaikas, gimęs po jo mirties. Tad, jeigu avarijos metu nukenčia žmonės, jiems, išskyrus autoįvykį sukėlusiam ir nukentėjusiam vairuotojui, žala, kurios dydis nustatomas įstatymų nustatyta tvarka, yra atlyginama pagal šią draudimo rūšį.
          
Kita draudimo rūšis, susijusi su keleivių kūno sužalojimų atlyginimuvairuotojo ir keleivių draudimas nuo nelaimingų atsitikimų. Tai yra siauresnė draudimo nuo nelaimingų atsitikimų atmaina. Skirtingai nuo minėto privalomojo transporto priemonių draudimo, pagal šią draudimo sutartį patirti nuostoliai yra atlyginami tik susiję su kūno sužalojimais, sveikatos sutrikimais ar mirtimi dėl nelaimingo atsitikimo, susieto vežama transporto priemone. Draudžiamuoju įvykiu laikomi tokie sveikatos pakitimai, kaip kaulų, dantų lūžimai, smegenų sutrenkimai, nudegimai, nušalimai, minkštųjų audinių sužalojimai, vidaus organų sutrenkimai, apsinuodijimai dujomis ir pan. Neturtinė žala pagal šią draudimo sutartį nėra atlyginama. Dažniausiai draudimo bendrovės vairuotojo ir keleivių draudimą nuo nelaimingų atsitikimų įtraukia į transporto priemonės (kasko) draudimo sutartį ir tik keletas siūlo jį kartu su privalomuoju draudimu.
         
Taigi remiantis TPVCA privalomojo draudimo įstatymu, jei apdraustasis autoįvykyje sukeltų bet kurio kito asmens sužalojimus ar mirtį, nukentėjusiems bus išmokėta draudimo suma pagal Privalomojo transporto priemonių savininkų ir valdytojų civilinės atsakomybės draudimo sutartį ir (arba) turint vairuotojo ir keleivių draudimo nuo nelaimingų atsitikimų draudimo polisą.

Komentarai
Vardas*
E-mail 
Komentaras* 
Įveskyte tikrinimo kodą:
H4DOG
 Grįžti atgal
Vardas: 
Slaptažodis: 
Registracija
  INFORMACIJA KLIENTUI
  Praneškite apie įvykį
  Užduokite klausimą
  Prašymas draudimui