Pirmas puslapis    Ra??ykie mums Patikimumas, išskirtinis dėmesys klientui, kokybiškos draudimo paslaugos ir profesionalumas.
    Titulinis
    Apie mus
      Gyvybės draudimai
      Negyvybės draudimai
    Klausiate-Atsakome
    Atmintinės
    Partneriai
    Klientai
    Nuorodos
    Kontaktai
    Karjera
UADBB "SANDĖJAS"
Klaipėdos g. 19 LT-5300, Panevėžys
mob. telefonas (8 650) 92444
Faks. 8-45 586161
El. paštas: info@sandejas.lt
Klausiate-Atsakome
2008-08-05
Jūs klausiate

Į klausimą atsako
UADBB Sandėjas draudimo brokerė

Išsinuomojau tvarkingą butą ir norėčiau jį apdrausti, nes jaučiu atsakomybę, jei įvyktų nelaimė ir jis nukentėtų. Ar turiu galimybę pats pasirūpinti šio būsto saugumu, nes savininkai nėra jo apdraudę? Kas nelaimės atveju būtų naudos gavėjas?


Jolanta Nakrošienė
info@sandejas.lt
tel. 8 650 92444

           Taip, gaila, bet dažnai nuomojantis butą šiai atsakomybei skiriama pakankamai mažai dėmesio. Tad tikimybė, kad įvykus nelaimei, kils karšti ginčai – kas turėtų padengti nuostolius, padarytus tiek pačiam išnuomotam būstui, tiek nukentėjusiems tretiesiems asmenims yra labai didelė. Sprendžiant iš jūsų klausimo, jus domina viso buto saugumas: tiek paties pastato, tiek vidaus turto draudimas. Jūs kaip nuomininkas galite apdrausti butą (patį pastatą), tačiau prieš tai būtinas raštiškas savininko sutikimas. Kodėl? Praktiškai beveik visada būsimuoju draudimo išmokos gavėju yra įvardijami teisėti paveldėtojai (šiuo atveju – būsto savininkas). Tačiau, jei prieš draudžiant yra pristatomas raštiškas bei notaro patvirtintas būsto savininko sutikimas, naudos gavėju gali tapti ir nuomininkas. Aišku, šis punktas turėtų būti aptartas prieš sudarant nuomojamo turto draudimo sutartį, kur iš anksto būtų nustatomas ir naudos gavėjas, kad įvykus nelaimei nekiltų ginčų, kam priklauso draudimo išmoka: būsto savininkui ar nuomininkui, nes kitu atveju, kaip jau minėjau, išmokos gavėjai yra teisėti paveldėtojai. Apdrausti į nuomojamą būstą atsineštus daiktus bei būti naudos gavėju taip pat gali ir nuomininkas, nepriklausomai nuo to, ar būste palikti savininko daiktai yra apdrausti, ar ne. Priklausomai nuo to, kiek bute yra daiktų, galimi keli jų draudimo variantai. Išvardijus juos draudimo sutartyje arba pasirinkus kitą variantą „draudimas pagal plotą“, galėsite būti ramūs, kad įvykus draudžiamajam įvykiui, gausite draudimo išmoką. Na, o jei gyvenate išnuomotame bute, kuris nėra apdraustas, ir neturite galimybių jo apdrausti, labai rekomenduočiau pasirūpinti bent jau asmens civilinės atsakomybės draudimu. Tuomet, atsitikus nelaimei, ir nukentėjus dėl jūsų netyčinių veiksmų kitų (trečiųjų) asmenų turtui ar gyvybei (sveikatai), atlyginti už padarytą žalą (pvz., kaimynams, buto savininkams ir pan.) tektų ne jums – nuostolius draudžiamojo įvykio metu už jus atlygintų draudimo bendrovė.
          Dar viena situacija, kai yra išnuomojamas jau apdraustas būstas. Todėl kyla klausimas, ar šis draudimas galioja, kai apdraustame būste apsigyvena nuomininkas? Praktiškai visų draudimo bendrovių taisyklėse yra įtvirtinta, kad apie pasikeitusias aplinkybes draudėjas turi informuoti draudiką. Jeigu apdraustas būstas yra išnuomojamas be draudimo kompanijos žinios, tai laikoma draudimo sutarties pažeidimu ir atsitikus nelaimei gali kilti problemų gauti visą draudimo išmoką.
         
Taigi jei nusprendėte nerizikuoti ir pasirūpinti ne tik savo bet ir artimųjų saugumu, UADBB „Sandėjas“ specialistai patars, koks draudimo variantas geriausiai atitinka jūsų poreikius.


Komentarai
Vardas*
E-mail 
Komentaras* 
Įveskyte tikrinimo kodą:
QVMXP
 Grįžti atgal
Vardas: 
Slaptažodis: 
Registracija
  INFORMACIJA KLIENTUI
  Praneškite apie įvykį
  Užduokite klausimą
  Prašymas draudimui