Pirmas puslapis    Ra??ykie mums Patikimumas, išskirtinis dėmesys klientui, kokybiškos draudimo paslaugos ir profesionalumas.
    Titulinis
    Apie mus
      Gyvybės draudimai
      Negyvybės draudimai
    Klausiate-Atsakome
    Atmintinės
    Partneriai
    Klientai
    Nuorodos
    Kontaktai
    Karjera
UADBB "SANDĖJAS"
Klaipėdos g. 19 LT-5300, Panevėžys
mob. telefonas (8 650) 92444
Faks. 8-45 586161
El. paštas: info@sandejas.lt
Klausiate-Atsakome
2008-08-19
Jūs klausiate

Į klausimą atsako
UADBB Sandėjas draudimo brokerė

Ar galiu teisėtai vairuoti automobilį, jei privalomojo draudimo sutartis sudaryta ne mano vardu?


Jolanta Nakrošienė
info@sandejas.lt
tel. 8 650 92444

 

          Draudimo sutartį turi sudaryti transporto priemonės savininkas (pagal transporto priemonės registracijos liudijimą), o vairuoti gali visi teisėti valdytojai. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, kad sutartyje būtų numatytos sąlygos, kurios atitiktų tą žmogų, kuris važinėja. Daugumoje draudimo bendrovių, sudarant TPVCA privalomojo draudimo sutartį, įmoka apskaičiuojama pagal jauniausio vairuotojo amžių. Pvz., jeigu sutartyje parašyta, kad vairuos ne jaunesni kaip 25 metų asmenys (arba ne mažiau kaip tam tikrą vairavimo stažą turintys ir pan.), tai reikėtų šias sąlygas ir vykdyti. Priešingu atveju, pvz., jei draudimas sudarytas pagal vyresnio asmens amžių, o autoįvykio metu kaltininku tampa jaunesnis asmuo (kaltasis neatitinka sutarties sąlygų), draudimo kompanija, išmokėjusi žalos atlyginimą nukentėjusiajam, įgis 50% žalos dydžio regreso teisę, t.y. išieškos iš kaltininko pusę išmokėto žalos dydžio, nes „Vadovaujantis LR Vyriausybės nustatytų Eismo įvykio metu padarytos žalos nustatymo ir išmokėjimo taisyklių 56.2 punktu, draudikas turi teisę reikalauti, kad draudėjas grąžintų iki 50 procentų dėl draudžiamojo įvykio padarytos žalos išmokėtos išmokos, jeigu sutarties galiojimo metu padidėjus draudimo rizikai, draudėjas ar jo atstovas apie tai neinformavo draudiko, vadovaujantis 56.1 punktu – jeigu sudarant Sutartį draudėjas ar jo atstovas nuslėpė Sutarties sudarymui svarbią informaciją arba nesuteikė draudikui jo prašomos teisingos informacijos“ (draudimo rizika laikoma padidėjusia, jei draudimo sutarties galiojimo laikotarpiu transporto priemonė perduodama naudojimui jaunesniam valdytojui, nei buvo nurodyta draudimo sutartyje, kuris sudarant draudimo sutartį būtų mokėjęs draudikui pagal galiojančius draudimo įmokų tarifus didesnę draudimo įmoką).
         
Todėl dar kartą akcentuoju – draudimas ne tas atvejis, kada reikia taupyti. Niekada nerekomenduoju siekiant išvengti didelių draudimo mokesčių, registruoti jauniems vairuotojams automobilius tėvų arba vyresnių brolių, seserų vardu, nes šiandien sutaupius keliasdešimt litų, rytoj gali labai skaudžiai atsiliepti. Ir visgi pabaigoje norėčiau pasidžiaugti, kad paskutiniuoju metu vis daugiau vairuotojų tai supranta ir ateina sudaryti tokią sutartį, kuri būtų naudinga ne tik „atsišaudyti“ prieš policijos pareigūnus, bet ir tam, kad suteiktų pilną draudiminę apsaugą atsitikus eismo įvykiui.

Komentarai
Vardas*
E-mail 
Komentaras* 
Įveskyte tikrinimo kodą:
9DT2W
 Grįžti atgal
Vardas: 
Slaptažodis: 
Registracija
  INFORMACIJA KLIENTUI
  Praneškite apie įvykį
  Užduokite klausimą
  Prašymas draudimui