Pirmas puslapis    Ra??ykie mums Patikimumas, išskirtinis dėmesys klientui, kokybiškos draudimo paslaugos ir profesionalumas.
    Titulinis
    Apie mus
      Gyvybės draudimai
      Negyvybės draudimai
    Klausiate-Atsakome
    Atmintinės
    Partneriai
    Klientai
    Nuorodos
    Kontaktai
    Karjera
UADBB "SANDĖJAS"
Klaipėdos g. 19 LT-5300, Panevėžys
mob. telefonas (8 650) 92444
Faks. 8-45 586161
El. paštas: info@sandejas.lt
Klausiate-Atsakome
2008-12-09
Jūs klausiate

Į klausimą atsako
UADBB Sandėjas Brokeris

Prieš 1,5 mėn. patyrus automobilio antenos vagystę draudimo kompanija ne tik kad per 30 d. neatlygino nuostolių, bet ir paskaičiavusi 840 Lt žalos atlyginimui atsisako juos dabar mokėti. Ji argumentuoja tuo, kad policija negavo pareiškimo dėl pradedamo ikiteisminio tyrimo. Ar bendrovė teisi?


Gediminas Steponavičius
info@sandejas.lt
tel. 8 650 92555

           Kiek supratau iš klausimo, jūsų automobilis draustas KASKO draudimu ir laukiate žalos atlyginimo pagal vagystės riziką. Kiekvienos draudimo įmonės draudimo taisyklėse yra įvardijama, kad atsitikus draudžiamajam įvykiui, draudėjas privalo apie vagystę (avariją, gaisrą, sprogimą ir pan.) nedelsiant pranešti atitinkamai kompetentingai įstaigai ir ne vėliau kaip per 1–3 darbo dienas (priklausomai nuo draudimo bendrovės) su pažyma bei draudimo sutartimi kreiptis į atsakingą draudiką. Pastarasis, gavęs visą informaciją, kuri yra reikšminga nustatant draudžiamojo įvykio faktą, aplinkybes ir pasekmes bei draudimo išmokos dydį, privalo ne vėliau kaip per 30 d. išmokėti draudimo išmoką. Jei ji nėra išmokėta per mano minėtą laikotarpį nuo pranešimo apie draudžiamąjį įvykį dienos, draudimo bendrovė privalo raštu išsamiai informuoti draudėją apie draudžiamojo įvykio tyrimo eigą. Taip pat atsisakydamas mokėti išmoką arba ją sumažindamas draudikas privalo pateikti išsamų ir motyvuotą paaiškinimą apie tokio sprendimo priežastis.
         
Apie antenos vagystę jūs informavote policijos pareigūnus, įvykis buvo užregistruotas. Turėjote rašyti pareiškimą, kad būtų surasti atsakingi už jums padarytą žalą asmenys, t.y. kad policija pradėtų ikiteisminį tyrimą dėl antenos vagystės. Priešingu atveju, jeigu policija negavo tokio pareiškimo, draudimo bendrovė tai gali traktuoti kaip jūsų atsisakymą ieškoti įvykio kaltininko ir reikšti jam pretenzijas. Lietuvos Respublikos CK 6.1015 straipsnis teigia: Jeigu draudėjas (naudos gavėjas) atsisakė savo reikalavimo teisės arba ją įgyvendinti tapo negalima dėl draudėjo (naudos gavėjo) kaltės, tai draudikas atleidžiamas visiškai ar iš dalies nuo draudimo išmokos mokėjimo ir turi teisę reikalauti grąžinti jau išmokėtą išmoką“. Šis sakinys yra ir kiekvienos draudimo bendrovės taisyklėse ir jeigu draudėjas nesilaiko draudimo sutartyje įvardytų sąlygų, nesiima priemonių, kurios įgalintų išieškoti žalos atlyginimą iš ją padariusio asmens, draudikas turi teisę atsisakyti mokėti draudimo išmoką.


Komentarai
Vardas*
E-mail 
Komentaras* 
Įveskyte tikrinimo kodą:
WCSEV
 Grįžti atgal
Vardas: 
Slaptažodis: 
Registracija
  INFORMACIJA KLIENTUI
  Praneškite apie įvykį
  Užduokite klausimą
  Prašymas draudimui